Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
20 Listopad 2019
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Znamy już nominowanych i wyróżnionych do Lubuskich Wawrzynów 2013!

Data: Cz. 20 Lut, 2014 13:00
Czas trwania: Cały dzień
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: WiMBP im. C. Norwida

Nominowani i wyróżnieni do Lubuskich Wawrzynów 2013

„Lubuski Wawrzyn Literacki"

1. Jerzy Fryckowski, Chwile siwienia, Wydawnictwo Tawa, Chełm 2013.
2. Mirosław Kuleba, Enographia Thalloris, Fundacja Gloria Monte Verde, Zielona Góra, 2013.
3. Zdzisław Morawski, Rzecz o dorzeczności: wiersze 1959-1992 w wyborze i układzie Ireneusza Krzysztofa Szmidta, Związek Literatów Polskich Oddział w Gorzowie Wlkp., Wydawnictwo Sonar Literacki, Gorzów Wlkp. 2013.
4. Maria Sidorska-Ryczkowska, Klucze do rzeki, Wydawnictwo Innowacyjne „Novae Res", Gdynia 2013.
5. Czesław Sobkowiak, Rzeka powrotna: zapiski i małe prozy, nakład własny, Wrocław 2013.
6. Małgorzata Stachowiak-Schreyner, Jestem, która Jesteś, „Organon", Zielona Góra 2013.

„Lubuski Wawrzyn Naukowy"

1. Zbigniew Czarnuch, Posmakuj Witnicy: opowieści o sztuce warzenia piwa w ogóle, a piw lubuskich w szczególności, wydawca: Browar "Witnica", Witnica 2013.
2. Tadeusz Marcinkowski, Skarby pamięci, wydawca: Regionalne Centrum Animacji Kultury
w Zielonej Górze, Zielona Góra 2013.
3. Radosław Skrycki, Prace kartograficzne w dolinach Odry, Warty i Noteci w okresie fryderycjańskim, wydawca: Wydawnictwo Naukowe Wydziału Humanistycznego US „Minerwa", Szczecin 2013.
4. Miron Urbaniak, Kolej Skwierzyna – Stare Balice: kolejowy modernizm w Polsce, wydawca:
Fundacja Wspierania Inicjatyw Kulturalnych i Wydawniczych: Księży Młyn, Łódź 2013.
5. Anna Zielińska, Mowa pogranicza: studium o językach i tożsamościach w regionie lubuskim, wydawca: Slawistyczny Ośrodek Wydawniczy (SOW), Warszawa 2013.

„Lubuski Wawrzyn Dziennikarski"

1. Cezary Galek za zgłoszone utwory dziennikarskie: „Opowieść prowincjonalna"; „Wiersz dla Emilki"; „Historia dwóch Marii"; „Przodem do przodu".
2. Jacek Katos Katarzyński za zgłoszone utwory dziennikarskie: „Firefly Film Studio"; „Wawrzyn.., Impro.., Opera..."; „X lat Lata Muz Wszelakich"; „Najciekawsi goście 2013 r."
3. Leszek Kalinowski za zgłoszone utwory dziennikarskie: „Zakochany w Aniele" [wydanie internetowe „Zakochany w Annie German"]; „By się nie zgubić. W życiu"; „Powiedz, jak mnie kochasz"; „Skok przez życie" [wydanie internetowe „Jestem najstarszą modelką świata!"]; „Ocalmy od zapomnienia Polską Wełnę".
4. Wojciech Kuska za zgłoszone utwory dziennikarskie: Film dokumentalny „Niezależni"; „Ekstraklasa kulturalna" – „Spotkania Alte Kameraden"; „Ekstraklasa kulturalna" - wydanie specjalne („Czary-mary Pampalary"); Rozmowa z laureatami – „Ale sztuka!".
5. Agata Źrałko za zgłoszone utwory dziennikarskie: „Jesteśmy jak Ameryka, tylko żużel mamy lepszy"; „Jak pokochać święta i nie dać się depresji"; „Pierwsza kobieta żużlowiec"; „Tango w spichlerzu"; „Być jak markowy Woodstock".

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu