Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
09 Sierpień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wystawa malarstwa Romy Pilitsidis

Data: Pt. 29 Kwi, 2011 18:00

news365.plGaleria PRO ARTE Okręgu Zielonogórskiego ZPAP zaprasza na wystawę malarstwa Romy Pilitsidis. Wernisaż, z udziałem Autorki, odbędzie się w piątek, 29 kwietnia 2011 r. o godz. 18.00 w Galerii PRO ARTE w Zielonej Górze przy ulicy Stary Rynek 2-3.

O Artystce:
Roma Pilitsidis; urodzona 20 września 1954 roku w Piławie Górnej. Studia w Instytucie Sztuki i Kultury Plastycznej WSP w Zielonej Górze (obecnie Uniwersytet Zielonogórski), dyplom w 1999 r. w Pracowni Malarstwa prof. Jana Gawrona.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, instalacją, kolażem. Prace w zbiorach galerii i w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.
Zrealizowała 15 wystaw indywidualnych, prace prezentowała także na 27 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą.
Nagrodzona I nagrodą im. Bronisława Chyły w XXIV (2001) i II nagrodą w XXV (2006) Wystawie Plastyki Zagłębia Miedziowego, organizowanej przez Galerię Sztuki w Legnicy.
W 2000 roku otrzymała II nagrodę w ?Przeglądzie Plastyki Artystów Głogowskich?. Od 2011 r. członek Okręgu Zielonogórskiego ZPAP.

Magia prostej formy
Określając doskonałość formy mówi się o wewnętrznych siłach kształtu, o równomiernym  ich rozłożeniu i pod tym względem koło jest najdoskonalszą formą istniejącą w naturze.
Mnie natomiast intryguje inna doskonała forma nie istniejąca w przyrodzie, jaką jest kwadrat. Kiedy myślę o obrazie, myślę o kwadracie (czy innym prostokącie), który swoim kształtem przypomina zamkniętą formę obrazu. To granica, w której zamyka się myśl tworzenia.
Moje obrazy powstają z równoważenia płaszczyzn. O ostatecznym efekcie decydują detale, w jednym z nich znajduje się klucz do układu kompozycji i zagospodarowania płaszczyzny płótna. Celem jest dążenie do kompozycji statycznej, wyciszonej, monochromatycznej i poszukiwanie rozwiązań najprostszych.

Roma Pilitsidis
Głogów, 2011


Wystawa czynna do 11 maja 2011.
Kuratorem wydarzenia jest Barbara Schiller.
 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu