Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
09 Sierpień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Johny Cojote w 4 Różach

Data: Pt. 22 Kwi, 2011 20:00

news365.pl


W zielonogórskim klubie "4 Róże dla Lucienne" zagra bluesowa formacja JOHNY COJOTE. Grupa zagrała kilkadziesiąt dobrych koncertów w stylu southern bluesrocka w oparciu o własne kompozycje. Johnny Coyote w szybkim czasie zyskał wielu sympatyków południowego bluesrocka i z każdym koncertem przebywa ich coraz więcej. Koncert odbędzie się w piątek 22 kwietnia 2011 o godz.20.00. Po koncercie zapraszamy na Classic Party.

Zespół Johnny Coyote powstał na przełomie roku 2006/2007 z inicjatywy Janusza Orlikowskiego, który zebrał w okolicach Piły następujących muzyków: Dariusza Wilka, Piotra Janużyka i Aleksandra Szturo.

Kwartet od początku grał swoje kompozycje (utwory instrumentalne) wzorując się na blues-rocku amerykańskiego południa. Z czasem band zaczął poszukiwać wokalisty. Przez zespół przewinęło się kilka osób na tym stanowisku, ale od dwóch lat na dobre piastuje je Ewa Pitura.

Kapela w obecnym składzie koncertowała w klubach muzycznych w całej Polsce. Na rozkładówce zespołu znajdują się też festiwale: Flower-Power Blues Festival w Opatowie, Blues Express w Zakrzewie, Blues Festival w Gdyni, Moto-Rock Festival w Antoninie, Festiwal Bluesowy Krwiopijców w Kożuchowie, Festiwal Międzygalaktycznej Unii Zajefajnych Artystów we Wrocławiu, Blues Party Festival w Pile, czy choćby Polish Blues Challenge 2010 we Włocławku.

Johnny Coyote może pochwalić się wspólnymi koncertami na jednej scenie z zespołem Dżem, TSA, Kasa Chorych, Zdrowa Woda czy też z obecnym band-em Mike Russella ? Black Heritage.

W lutym 2010 roku zespół zagrał koncert w Polskim Radio Pomorza i Kujaw w Bydgoszczy, który był parokrotnie retransmitowany na antenie.

Obecnie band zakończył pracę nad rejestracją w pełni autorskiego materiału, który docelowo zamierza wydać na ogólnodostępnej płycie, bowiem pierwsza płyta zespołu (jeszcze z wokalistą) nagrana na potrzeby sponsora została rozprowadzona w limitowanej serii 1500 egzemplarzy tylko w autoryzowanych salonach motocyklowych Harley-Davidson w USA oraz w ilości 100 sztuk wśród najwierniejszych fanów zespołu.

Największą inspiracją dla Johnny Coyote pozostają nadal zespoły z południowych stanów USA, ale kompozycje oprócz bluesa oscylują także wokół rocka lat 70? ? tych.

Z zespołem współpracuje harmonijkarz ? Wojciech Wroczyński


JOHNY COJOTE - KONCERT
MIEJSCE:
"Klub muzyczno-artystyczny "4 Róże dla Lucienne"
Zielona Góra, Stary Rynek 17, teL.(68) 325 50 93
www.4roze.pl
DATA:
22.04.2011 (piątek) godz.20.00
BILETY:
do nabycia w dniu koncertu - 15 zł

 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu