Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
09 Sierpień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wystawa "Ciało wspólne"

Data: Śr. 20 Kwi, 2011 19:00

news365.pl


Galeria BWA serdecznie zaprasza w środę 20 kwietnia o godzinie 19:00 na otwarcie wystawy "Ciało wspólne".

Wystawa studentów Pracowni działań prerformatywnych i multimedialnych prof. Izabella Gustowska, as. Raman Tratsiuk
Katedra intermediów, Wydział Komunikacji Multimedialnej, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu
Artyści: Dominik Boberski, Adam Ćwiek, Sylwia Czubała, Jaś Domicz, Jakub Gołębski, Anita Mikas, Michalina Mistrzak, Maciej Olszewski, Kasia Postaremczak, Hubert Wińczyk.

Być w stanie szczególnym lub zwyczajnym, myśleć, poszukiwać, a przede wszystkim doświadczać indywidualnie lub zbiorowo, wszędzie gdzie jesteśmy w przestrzeni prywatnej, w domu w pracowni - w przestrzeni publicznej, w galerii, na placu czy na ulicy.

?Ciało zbiorowe", ciało niezależne i zależne, sterowane, statyczne i przemieszczające się, osobne i wspólne.

Podejmujące wzajemne relacje, grę z sobą i z innymi - medytujące, jak w pracy Huberta Wińczyka ?It's in the trees: it's coming / The forest is a college, each tree a university", stymulowane i obserwowane jak w pracy Adama Ćwieka, w niemym dialogu w pracy Anity Mikas, wędrujące jak w obserwacji Dominika Boberskiego, zmultiplikowane u Macieja Olszewskiego.

Może być totalnym zbiorowym performance lub składać się z wielu odrębnych aktywności. jak w poszukiwaniach w obszarze -? Być jak....." które otwierają się na wiele nowych możliwości, na swoją prywatną odrębność w pracy Jasia Domicza, na refleksję nad własną tożsamością Katarzyny Postaremczak, na sumujący się portret artysty u Macieja Olszewskiego, niepokojące obszary seksualności - w pracy Michaliny Mistrzak, zabawnego idola w pracy Dominika Boberskiego, czy w ironicznym porównaniu świata sztuki i rozrywki w pracy Jakuba Gołębskiego, aż po Professional performance - cykl videoperformances Sylwii Czubały.

Wszystkie te stany obserwacji, fascynacji, lęków, pewności i niepewności można odnaleźć w prezentacji najnowszych prac studentów Pracowni działań performatywnych i multimedialnych z Katedry Intermediów, Wydziału Komunikacji Multimedialnej z Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu.


www.wimbp.zgora.plWyświetl większą mapę
zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu