Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
04 Sierpień 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Wernisaż w Muzeum Ziemi Lubuskiej

Data: Śr. 13 Kwi, 2011 17:00

news365.plMuzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze uprzejmie zaprasza do na wernisaż wystawy Roberta Tomaka i Szymona Teluka zatytułowanej Zwyczajne szaleństwo, który odbędzie się w środę, 13 kwietnia o godz. 17.00.

Roberta Tomaka i Szymona Teluka łączy sposób spojrzenia na sztukę, choć wypowiadają się w skrajnie różnych mediach. Tomak to przede wszystkim rzeźbiarz, znany głównie z małych form rzeźbiarskich, ale i pomników. Żywiołem Teluka jest rysunek, ilustracja, malarstwo; dał się poznać także jako autor komiksów. Co zatem łączy kartkę papieru i bryłę brązu? Narracja. Obaj Artyści prezentują tu sztukę figuratywną, będącą nośnikiem opowieści i fabuł. Widoczne są inspiracje fantastyką i realizmem magicznym, w opowieściach obu Twórców pojawia się też rys groteski, czasem kropla czarnego humoru. No i komiks ? bezpośrednio obecny w rysunkach Szymona, użycza także swych rytmów i specyficznej narracji płaskorzeźbom Roberta. Języki opowieści są różne, ale w zestawieniu otrzymujemy zaskakująco spójną całość.
Kuratorem wystawy, która czynna będzie do 22 maja br. jest Igor Myszkiewicz. Współorganizatorzy wystawy: Galeria Twórców Galera oraz Zielonogórski Klub Fantastyki Ad Astra.


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu