Noworoczne wierszowanie

Data: Pt. 29 Sty, 2016 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze oraz Związek Literatów Polskich Oddział w Zielonej Górze zapraszają 29 stycznia br. o godz. 18.00 na Noworoczne wierszowanie – spotkanie środowisk literackich i przyjaciół Biblioteki Norwida.
W programie:
- spotkanie z Jakubem Sajkowskim – poznańskim poetą, tłumaczem, recenzentem. Rozmowę prowadzić będzie Paulina Korzeniewska-Nowakowska.
Jakub Sajkowski – absolwent filologii rosyjskiej i angielskiej na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Redaktor działu krytycznego w sZAFie. Publikował m.in. w Arteriach, artPapierze, Dwutygodniku, Gazecie Wyborczej, Pro Arte, Dwukrotnie nominowany do Nagrody Głównej Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Jacka Bierezina w 2008 i w 2009. Finalista projektu "Połów 2009" - wybór przez Andrzeja Sosnowskiego. Wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie im. Andrzeja Krzyckiego w 2010 na debiutancką książkę poetycką. Wyróżniony w VII Ogólnopolskim Konkursie Literackim "Złoty Środek Poezji" 2011 na najlepszy poetycki debiut książkowy roku 2010 za tom Ślizgawki. Nominowany do Nagrody Głównej VI Konkursu im. Klemensa Janickiego 2013. Laureat III nagrody w VI Ogólnopolskim Konkursie Krytycznoliterackim Pulsu Literatury 2013. Laureat Stypendium Artystycznego Miasta Poznania w dziedzinie literatury w 2014.
- slam poetycki. Prosimy zainteresowanych o przygotowaniem 4-5 wierszy.
Nagroda – niespodzianka! Slam prowadzić będzie dr Robert Rudiak
- słodki poczęstunek przy kawie i herbacie.
Zapraszamy 29 stycznia, godz. 18.00, Galeria Biblioteki Norwida.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść