Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
12 Lipiec 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie z prof. Stefanem Niesiołowskim i promocja jego książki "Nie walczyliśmy na próżno"

Data: Pn. 12 Paź, 2015 17:30 - 17:30
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

niesiołowski zaprWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza 12 października br.  o godz. 17.30 do Sali Dębowej na spotkanie z prof. Stefanem Niesiołowskim połączone  z promocją jego książki Nie walczyliśmy na próżno. Spotkanie prowadzić będzie red. Konrad Stanglewicz.

Stefan Niesiołowski – profesor nauk biologicznych (specjalizacja – entomologia), wykładowca Uniwersytetu Łódzkiego; polityk Platformy Obywatelskiej, poseł na Sejm. Współtwórca podziemnej, niepodległościowej, antykomunistycznej organizacji "Ruch" działającej w latach 1965 - 1970. Aresztowany w 1970 roku i skazany na siedem lat więzienia za "próbę obalenia ustroju socjalistycznego siłą" oraz szeregi konkretnych działań będących sprzeciwem wobec reżimu komunistycznego PRL. Brał udział w strajkach sierpniowych  w Łodzi w 1980 roku i był współtwórcą NSZZ "Solidarność" w regionie łódzkim. Internowany w 1981 roku, po uwolnieniu w grudniu 1982, nieprzerwanie do końca stanu wojennego działał w podziemiu solidarnościowym.           
Stefan Niesiołowski jest również autorem książek o tematyce więziennej, historycznej i politycznej oraz kilkuset artykułów o charakterze aktualnej publicystyki, a także dotyczących problematyki społecznej, religijnej i historycznej, nie licząc popularnonaukowych i naukowych. Publikacje książkowe: Wysoki brzeg, Ruch przeciw totalizmowi, Niemieccy przeciwnicy Hitlera, Spojrzenie na Amerykę, W wolnej III Rzeczypospolitej. Jest członkiem m.in. Klubu Inteligencji Katolickiej w Łodzi, Stowarzyszenia Dziennikarzy Katolickich oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu