Nowe Miasto Zielona Góra w fotografii Rolanda Hellmanna - wystawa

Data: Cz. 10 Wrz, 2015 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

plakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze zaprasza 10 września o godz. 18.00 do holu biblioteki na otwarcie wystawy Nowe Miasto Zielona Góra w fotografii Rolanda Hellmanna.

Roland Hellmann - Europejczyk z niemieckimi korzeniami, fotograf , autor książek, urodził się na Śląsku, a wychował w Republice Federalnej Niemiec. Od czasów młodzieńczych interesował się fotografią.
Fascynuje go nienaruszona natura, mieszkańcy, zabytki, obiekty sportowe. Tym razem ze swym aparatem zmierzył się z „nową" Zieloną Górą, której granice rozrosły się z początkiem 2015 r. Jego wystawy cieszą się dużym powodzeniem, również wśród fotografów.
Za swoje zdjęcia był wielokrotnie nagradzany. Zdobył nagrody w Austrii, w Verden (RFN), gdzie mieszkał wiele lat. W Niemczech organizował pokazy i wystawy ze swoich podróży
z aparatem fotograficznym. Do jego ulubionych motywów należą ludzie. Zdjęcia z osobami przedstawiają życie, zmieniającą się modę, często są ważnymi dokumentami zachodzących zmian.
Wydał dwujęzyczny (niemiecko-polski) album o Zielonej Górze pt. „Moje ulubione miasto Zielona Góra", który znalazł wielu sympatyków na całym świecie oraz, także dwujęzyczny, album o miastach na polsko-niemieckim pograniczu pt. „Guben-Gubin. Euromiasto w sercu Europy".
Na wystawę zapraszamy do 30 września 2015 r. do holu WiMBP.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść