Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
24 Luty 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Rocznica śmierci Jana Pawła II

Data: So. 2 Kwi, 2011 9:00

news365.plTegoroczne obchody VI rocznicy śmierci Jana Pawła II w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, podobnie jak w całym kraju, będą odbywać się w atmosferze nadchodzącej beatyfikacji Karola Wojtyły. W wielu parafiach przygotowano z tej okazji okolicznościowe nabożeństwa lub wydarzenia o charakterze kulturalnym. Najważniejsze z nich zaplanowano w Głogowie, Gorzowie Wlkp. i Zielonej Górze.

Wierni parafii głogowskich zbiorą się 2 kwietnia o godz. 20.00 w kościele Miłosierdzia Bożego na mszy św. pod przewodnictwem bp Stefana Regmunta. Mszę poprzedzi okolicznościowy koncert o godz. 19.15.

W Gorzowie Wlkp. w sobotę 2 kwietnia ulicami miasta już po raz szósty przejdzie tradycyjny "biały marsz". Rozpocznie się on o godz. 18.30 przy katedrze, natomiast zakończy się przy pomniku Jana Pawła II obok kościoła Pierwszych Męczenników Polski, gdzie ok. godz. 20.00 zostanie odprawiona msza św. pod przewodnictwem bp. Pawła Sochy.

W Zielonej Górze w parafii Ducha Świętego 2 kwietnia po wieczornej mszy św. odprawianej o godz. 18.00 wierni udadzą się pod papieski pomnik obok świątyni, by złożyć tam kwiaty. Mszę św. poprzedzi modlitewne czuwanie od godz. 17.30. Natomiast w kościele św. Alberta Chmielowskiego o godz. 19.30 organizowany jest okolicznościowy koncert. Honorowy patronat nad tym wydarzeniem objęli: Biskup Zielonogórsko-Gorzowski Stefan Regmunt, Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Polak, oraz Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki. Wystąpi zespół Cantores Vidimontani pod dyrekcją Jerzego Markiewicza oraz aktorzy Marta Artymiak i Wojciech Czarnota. Całość reżyseruje Mirosław Gancarz. Wstęp na koncert jest wolny.W Norwidzie:

Wybór literatury
 


www.wimbp.zgora.pl

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu