Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
26 Luty 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Marsz (Nie)Milczenia

Data: N. 3 Kwi, 2011 13:00

news365.plSzanowni Państwo, w imieniu organizatora - Inicjatywy dla Zwierząt, zarządzającej zielonogórskim schroniskiem dla bezdomnych zwierząt, serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji ph "Marsz (Nie)Milczenia". Jest to druga tura tej akcji, pierwsza odbyła się w lutym, zainspirowana dziejącymi się ostatnio w Polsce drastycznymi sprawami dręczenia i zabijania zwierząt - często przez młodocianych sprawców. Dwa najgłośniejsze przypadki, to sprawa 3 zwyrodnialców, którzy przywiązali za samochodem psa - husky'ego - i ciągnęli zwierzę tak długo, aż urwali mu głowę, a także przypadek 15latka z Krakowa, który nakręcił koszmarny film ze swoim młodszym, 3letnim bratem w roli kata - dziecko biło, kopało i rzucało o ściany i podłogę domowym kotem. Te koszmarne wydarzenia, i kilkanaście innych, które wypłynęły ostatnio na światło dzienne, są bodźcem przełamującym milczenie w tej sprawie - wszyscy, którzy mają na uwadze godne traktowanie wszystkich żywych istot, powinni pomóc przerwać tę falę koszmarnej przemocy. Dlatego bardzo prosimy - dołączcie Państwo do nas, pomóżcie nagłośnić nasz sprzeciw i przyjdźcie 3 kwietnia, w niedzielę, o godzinie 13.00 na plac przy pomniku Bohaterów Westerplatte w Zielonej Górze. Wyruszymy stamtąd pod zielonogórski ratusz, gdzie będziemy zbierać podpisy pod projektem zmian do ustawy o ochronie zwierząt.

Ideą i celem "Marszu (Nie)Milczenia" jest wyrażenie zdecydowanego sprzeciwu całego społeczeństwa przeciwko aktom przemocy, do jakich dochodzi wobec zwierząt, a także zmiana ustawy o ochronie zwierząt w taki sposób, by sankcje karne zaczęły mieć konkretny, realny wymiar wobec sprawców takich czynów.
Idziemy razem w tym marszu po to, by obudzić ludzkie sumienie i szacunek do wszelkich żywych istot w każdym sercu. Po to, by ludzka niegodziwość, zadająca ból, cierpienie i głód bezbronnym zwierzętom otrzymała za to należną karę. Po to, by uwrażliwić ludzi na to, co dzieje się obok nich, za ścianą, za drzwiami mieszkań - na krzywdę tych stworzeń, których mowa jest dla ludzi niezrozumiała. Które mogą tylko krzyczeć oczyma.
Bądźmy w najbliższą niedzielę ich głosem, aby skończyła się bezkarność ich oprawców.
 W Internecie:

http://marszniemilczenia.wordpress.com/www.wimbp.zgora.plzgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu