Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
05 Grudzień 2020
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

Spotkanie z Łukaszem Gołębiewskim

Data: Wt. 3 Lut, 2015 18:00 - 18:00
Lokalizacja: Biblioteka
Organizator: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida w Zielonej Górze

gołebiewskiWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. C. Norwida zaprasza 3 marca o godz. 18.00 do Klubu Pro Libris na spotkanie z Łukaszem Gołębiewskim.

Łukasz Gołębiewski – dziennikarz, krytyk literacki, redaktor i wydawca. Autor wielu publikacji m.in. Xenna – debiut powieściowy autora, Meksyk – kraj kontrastów – relacja z wypraw do Meksyku, Melanże z Żyletką, Brudna Trylogia, oraz powieści Disorder i Ja, Złam prawo, Bomba w windzie, Krzyk Kwezala czy Bandyci Rodriguez. Redaktor i wydawca m.in. „Magazynu Literackiego KSIĄŻKI" i „Biblioteki Analiz", autor monografii Rynek książki w Polsce, która do 2012 roku miała piętnaście wydań oraz tłumaczenia na niemiecki i angielski. Łukasz Gołębiewski jest też autorem książek eseistycznych na temat przyszłości kultury, m.in. Śmierć książki – No Future Book i E-książka|book. W 2014 roku opublikował obszerna monografię Wódka, przedstawiającą historię trunku i najważniejsze światowe marki wraz z ok. 800 notami degustacyjnymi. To pierwsza w Polsce i jedna z pionierskich na świecie tak obszernych publikacji poświęconych wódce (a także napitkom do wódki podobnym, jak destylaty zbożowe jednokrotnej destylacji czy tradycyjne polskie nalewy na miodzie czy ziołach). Przedstawione są w niej wódki czyste z całego świata, a w notach degustacyjnych także wódki smakowe.

zgłoś plagiat/niewłaściwą treść

Szukaj w kalendarzu