6Kiedy słowo „miłość” staje się tylko wytartym frazesem, a bliski człowiek nagle staje się obcy - cały znany nam świat może przestać istnieć. Jedyne, czego wtedy pragniemy to zaszyć się w miejscu gdzie nikt nas nie znajdzie i rozdrapywać sukcesywnie zadane rany... Dobrze, jeśli przy nas są sprawdzeni przyjaciele, którzy nie dadzą nam pogrążyć się w odmętach rozpaczy. I dobrze, jeśli temu się poddamy.

 

mrowkiCzy możemy nauczyć się czegoś od mrówek?  Może niektórym z was wyda się to dziwne, ale tak.

Z książki dowiecie się między innymi o tym, co lubią, czego unikają, jak porozumiewają się te owady, jak wygląda ich kolonia, oraz jakie role pełnią w niej poszczególne mrówki.

Autor tekstu, który jednocześnie zadbał o szatę graficzną, w zabawny sposób przedstawił świat tych owadów. Ciekawostką są zebrane porady dla nas – ludzi – i naszej planety.

Książka przeznaczona jest do wspólnego, rodzinnego czytania. Jest dobrą propozycją dla osób, które lubią obserwować przyrodę. Zachęcamy do zapoznania się z nią. Może sami odkryjecie, w jaki jeszcze sposób mrówki mogą nas inspirować?

LatonaRodos malaWakacyjny czas sprzyja wyjazdom, także tym zagranicznym. Czasami, z różnych powodów nie udaje się jednak wyjechać na wczasy. To właśnie spotkało Porszaka, który został zmuszony do spędzenia wakacji w inny sposób. Okazuje się, że można rewelacyjnie bawić się nie tylko na greckiej wyspie Rodos. Wiele atrakcji zapewniają także Rodzinne Ogródki Działowe (Ogrodzone Siatką), w skrócie RODOS.

  

2Biblioteka to miejsce spokojne i przecież „Nie ma nic nudniejszego niż życie bibliotekarki”.

Takie zdanie ma główna bohaterka powieści Olgi Rudnickiej pt. "Oddaj albo giń!”. Jak bardzo można się czasem mylić!

 

 

Niebo maleKażdy ma jakieś Niebo na ziemi. Miejsce, w którym żyje mu się spokojnie i przewidywalnie.

Dopóki powiela schematy i nie próbuje się wyłamać, Niebo jest dla niego bezpiecznym azylem…

 

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.