Twój pomysł na news
Wybierz obszar :
 
04 Grudzień 2021
strzelecko-drezdenecki miedzyrzecki swiebodzinski sulecinski slubicki krosnienski zarski wschowski nowosolski zaganski gorzow zielonagora

To jest depesza. Brak możliwości dodawania plików.

Majowy weekend za nami. Dla policjantów był pracowity, oprócz dbania o bezpieczeństwo na drogach zabezpieczali również duże imprezy masowe – mecz żużlowy i mecze koszykówki.  Weekend upłynął w naszym powiecie bezpiecznie, nie było poważnych zdarzeń drogowych. Policjanci zatrzymali  8 pijanych kierujących i 3 pod wpływem narkotyków.

Majowy weekend w powiecie zielonogórskim upłynął bezpiecznie. Nie było poważnych zdarzeń drogowych, ani zakłóceń ładu i porządku publicznego.  Imprezy sportowe przebiegały bez problemów, także inne imprezy plenerowe organizowane w powiecie nie wymagały interwencji policyjnych.

Policjanci ruchu drogowego swoje działania „Majowy weekend” rozpoczęli już w środę (30.04) po południu kiedy patrolowali drogi w powiecie pilnując bezpieczeństwa wyjeżdżających na majówkę. Również wczoraj (04.05) byli obecni na drogach w powiecie dbając o bezpieczeństwo powracających z wypoczynku.  

Zielonogórscy policjanci ruchu drogowego majowy weekend zakończyli dzisiejszym „Trzeźwym Porankiem” na Szosie Kisielińskiej  - nie zatrzymano nikogo kierującego pod wpływem alkoholu lub w stanie nietrzeźwości. Sprawdzono ponad 1000 kierujących.

Podczas całego weekendu policjanci zatrzymali  8 nietrzeźwych kierujących oraz 3 pod wpływem narkotyków.   Rekordzistą tego weekendu był  45-latek kierujący Audi 80, który 1 maja około godziny 19.00 na drodze S-3 próbował uciekać policjantom i zatrzymał się na torowisku w pobliżu Niedoradza. Mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu – w swoim samochodzie wiózł jeszcze dwóch pasażerów.  

W nocy z piątku na sobotę zielonogórscy policjanci zatrzymali także 3 młodych kierujących pod wpływem narkotyków.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) lub pod wpływem środków odurzających kierującemu pojazdem mechanicznym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

 

Kierujący po użyciu alkoholu (od 0,2 promila do 0,5 promila) podlega karze aresztu albo grzywny nie niższej niż 50 złotych.

W obu przypadkach sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych – za przestępstwo obligatoryjnie.

 

Źródło: podinsp. Małgorzata Barska

Zespół Prasowy

KMP Zielona Góra