PLAKAT - Z KSIĄŻKĄ NA LEŻAKUWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 25 lipca o godz. 17.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie autorskie z Karoliną Korwin Piotrowską dziennikarką, felietonistką, pisarką. Wydarzenie w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

 Karolina Korwin Piotrowska – dziennikarka, felietonistka, pisarka, autorka książek „Bomba, czyli alfabet polskiego szołbiznesu”, „Ćwiartka raz”, „Krótka książka o miłości” oraz „Sława” (2017). Przez 11 lat z sukcesem prowadziła  w TVN Style program „Magiel towarzyski”. Jest autorką wielu felietonów do tygodnika „Wprost”, miesięcznika „Art&Business” i dwutygodnika „Grazia”. Była komentatorem TVN24 BiS. Od 2017 roku przygotowywała też autorski talk-show w TVN Fabuła pt. „DKF”, w którym gościła przedstawicieli świata filmowego i rozmawiała z nimi na temat kina i telewizji, oraz w TVN Style program „#Sława”. Od stycznia 2018 roku wraz z Michałem Figurskim prowadzi „Najgorsze państwo świata”, audycję poranną w Antyradiu. Z wykształcenia historyk sztuki, z zamiłowania promotorka popkultury, badaczka show-biznesu, znawczyni filmu i miłośniczka psów. Pracowała w Radiu Kolor u boku Wojciecha Manna i Krzysztofa Materny, w Radiu Zet, Radiu PiN, telewizji E!Entertainment, zawsze prowadząc autorskie programy. W latach ‘90. prowadziła kultowe „Filmidło” w TVP1; kierowała promocją medialno-marketingową filmów „Ogniem i mieczem” i „Quo Vadis” na targach filmowych w Cannes; pracowała w biurze prasowym filmu „Pianista” Romana Polańskiego. Była szefową działów i redakcji w magazynach „Pani”, „Uroda”, „Marie Claire”, „Sukces”, „Party” oraz portali Plejada i tvn.pl. Wykładała dziennikarstwo na SWPS. W 2015 roku znalazła się na liście najbardziej wpływowych celebrytów tygodnika „Wprost” oraz zajęła 5 lokatę na liście 10 najbardziej wpływowych i opiniotwórczych polskich dziennikarek według „Gazety Wyborczej”.

Po spotkaniu możliwość zakupu książek.
Wstęp wolny! Zapraszamy!

 800px-Karolina Korwin-Piotrowska 2017

lezakWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 25 sierpnia o godz. 12.00, Sala im. Janusza Koniusza na spotkanie z Krzysztofem Zanussim, wybitnym polskim reżyserem filmowym i teatralnym, producentem, dyrektorem Studia Filmowego TOR, filozofem i eseistą. Wydarzenie w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich.

Moderator: Krystian Nehrebecki                                                                                                        

Po spotkaniu możliwość zakupu książek.

Wstęp wolny! Zapraszamy!

 Krzysztof Zanussi – jeden z najwybitniejszych reżyserów polskiego kina, producent, scenarzysta. Jego filmy odznaczają się niezwykłą oryginalnością, są zawsze przepełnione refleksją i trafną obserwacją. Reżyser porusza w nich problematykę moralną, psychologiczną, ukazuje życie wewnętrzne bohaterów. Artysta studiował fizykę na Uniwersytecie Warszawskim i filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Od 1980 r. jest kierownikiem zespołu artystycznego, a następnie dyrektorem Studia Filmowego "Tor". Jako wielki autorytet w dziedzinie reżyserii filmowej sprawuje liczne związane z tym funkcje. Zajmuje się także działalnością pedagogiczną i reżyserią teatralną. Członek Zarządu Europejskiej Akademii Filmowej, doktor honoris causa wielu renomowanych uczelni, prowadzi wykłady dla studentów na całym świecie. Nagradzany na wielu międzynarodowych festiwalach m.in. w Cannes, Wenecji, Locarno, Moskwie, Chicago, Montrealu, Berlinie, Tokio.

 Od wydawcy

  „Życie rodzinne Zanussich Rozmowy z Elżbietą i Krzysztofem”

 To pierwsza książka pokazująca dotąd mało znane życie prywatne Krzysztofa Zanussiego i jego żony Elżbiety. Tę sferę wybitny reżyser przez lata otaczał dyskrecją. Jego legendarna powściągliwość i arystokratyczny dystans sprawiają, że jest osobowością nie dającą się zamknąć w żadnym schemacie. Książka Barbary Gruszki-Zych pozwala jednak dotknąć tajemnicy Zanussiego, którą w dużym stopniu pomaga odkryć jego żona Elżbieta. Tytuł tym bardziej zasługuje na uwagę, że w  tym roku reżyser świętuje swoje 80 urodziny...

Zanussi

 

 

Biblioteka Norwida zaprasza rodziców, dzidków, wujków i ciocie do wspólnej zabawy w ramach Letniej Czytelni Norwida.

Bawimy się w tym roku w:

Bibliotece Pana Kleksa - ul. Wojska Polskiego 9, tel.: 68 45 32 610;

Biblioteka Żółwia Franklina - ul. II Armii 30-40, tel.: 68 45 41 060;

Biblioteka Bromby i Przyjaciół - ul. Podgórna 45, tel.: 68 45 32 661;

Biblioteka Piotrusia Pana - ul. Ptasia 32, tel.: 68 45 10 892;

Lubuskie Laboratorium Ksiązki "GreenBook" - ul. Makowa 12 (Jędrzychów), tel.: 736 600 470;

Filia nr 8 - ul. Spawaczy 13a, tel.: 68 45 17 424;

Filia nr 12 - ul. Morelowa 34, tel.: 68 45 38 744.

Szczególowy program imprez: Lipiec, Sierpień

Zapraszamy także do śledzenia fanpaga Letniej Czytelni Norwida: www.facebook.com/LetniaCzytelniaNorwia/

 

Letnia Czytelnia Norwida współfinansowana jest ze środków Miasta Zielona Góra

logo zielona góra

 

 

fotograficzny-1Kolejny raz zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!

Pokaż nam gdzie i co czytasz podczas wakacyjnego wypoczynku. Gdziekolwiek będziesz: wysoko czy nisko, daleko lub blisko. Pstryknij ciekawą fotkę z książką i prześlij ją do nas!

Wybierzemy te „naj”, które zaprezentujemy na wystawie w mediatece Góra Mediów (WiMBP im. C. Norwida w Zielonej Górze).  Na zwycięzcę będzie czekać atrakcyjna nagroda.

Prace można przesyłać pod adres goramediow@biblioteka.zgora.pl lub dostarczyć osobiście do mediateki Góra Mediów ( 1 piętro WiMBP) od 1 lipca do 30 września br.

Szczegółowe informacje znajdziecie w regulaminie. Wraz z nadesłana pracą każdy uczestnik zobowiązany jest dostarczyć poprawnie wypełnione oświadczenie, do pobrania tutaj.

Miłej zabawy i udanych wakacji!

 

Józef Cyganek 1Zapraszamy na niezwykłą wystawę!
27 czerwca (czwartek) o godzinie 18.00 w Galerii Biblioteki Norwida odbędzie się otwarcie wystawy rzeźby Józefa Cyganka. W tym roku minęła 80. rocznica urodzin rzeźbiarza. Nieżyjący już artysta znany dojrzalszym pokoleniom zielonogórzan, dla młodszych może być zupełnie nierozpoznawalny. Przygotowywana wystawa będzie doskonałą okazją do przypomnienia oryginalnej twórczości artysty, którego ukochanym materiałem rzeźbiarskim było drewno. Nie można przegapić tego wydarzenia. Zapraszamy serdecznie!

Józef Cyganek urodził się w Zadrożu, powiat Olkusz w 1939 roku. Ukończył znane Państwowe Liceum Technik Plastycznych w Zakopanem pod kierunkiem Antoniego Kenara, Antoniego Rząsy i Władysława Hasiora. Studiował na Wydziale Malarstwa, Rzeźby i Grafiki PWSSP w Poznaniu w pracowni prof. Jacka Pugeta i prof. Bazylego Wojtowicza. Dyplom uzyskał w 1966 roku. Od 1968 roku był członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków. W tym także roku osiadł w Zielonej Górze, gdzie mieszkał i tworzył. Uprawiał rzeźbę i sztukę użytkową. Zmarł w 1997 roku.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.