1 strona - zaproszenie


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida otworzyła 11 października br. (czwartek) o godz. 18.00 w Galerii Biblioteki Norwida wystawę malarstwa W przestrzeni Adama Bagińskiego, zielonogórskiego artysty, malarza, akwarelisty.

Adam Wojciech Bagiński – urodził się w 1940 roku w Toruniu. W latach 1961-1966 studiował na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, uzyskując dyplom w pracowni prof. Stanisława Borysowskiego. W 1967 roku związał się z Zieloną Górą, gdzie mieszka do dziś.
W twórczości artysty dominuje malarstwo olejne i akwarele. Tworzy także obiekty i instalacje. Swoje prace eksponował na wielu wystawach indywidualnych oraz zbiorowych w galeriach, muzeach i salach wystawowych w kraju i za granicą.

Prace artysty znajdują się w zbiorach: WiMBP w Zielonej Górze – Galeria Autorska, Biblioteki Głównej UZ, Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Muzeum Regionalnego w Świebodzinie, Filharmonii Zielonogórskiej, Muzeum Okręgowego w Toruniu, Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Drzonowie, Wendisches Museum w Cottbus oraz kolekcjach prywatnych w kraju i zagranicą m.in. w Niemczech, Holandii, Włoszech, USA i Kanadzie.

Wystawa czynna do 29 października 2018.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.