dzień amerykańskiBiblioteka Obcojęzyczna w Norwidzie zaprasza, jak co roku, na Dzień amerykański w piątek 15.06.2018 organizowany w ramach polsko-amerykańskiego programu „Ameryka w twojej bibliotece” . Od 2012 roku w ramach tego programu do Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. C. Norwida przyjeżdżają dyplomaci z Ambasady USA, organizowane są wystawy amerykańskie i konkursy. 15.06.2018 do Zielonej Góry przyjedzie Scott Whitmore, Z-ca Attache ds. kultury z Ambasady USA, który wygłosi dwie prelekcje na Sali im. Janusza Koniusza: „100 lat polsko-amerykańskich relacji dyplomatycznych” oraz „Sport w USA”. Będzie można również zobaczyć dwa filmy, wziąć udział w quizie oraz spróbować ciasteczek amerykańskich.

Konieczna rezerwacja miejsc dla grup zorganizowanych – tel: 68 4532638 (Biblioteka Obcojęzyczna).

Imprezie towarzyszy wystawa w holu Biblioteki Wojewódzkiej „Prezydenci odpoczywają” (8.06-30.06.2018), na której możemy zobaczyć 42 zdjęć prezydentów USA uwiecznionych w sytuacjach nieformalnych, rodzinnych, uprawiających sport. Zobaczymy  jak wypoczywa Barack Obama lub obecny prezydent, Donald Trump.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.