PLAKAT -STREET WYSTAWAFilia nr 1 przy ul. Ptasiej 32 zaprasza na wystawę fotograficzną „Street” Janusza Tylewicza.

Wystawa czynna od 21 maja do 30 czerwca br.

Janusz Tylewicz:
Fotografuje amatorsko od 1969, początkowo w Kole Fotograficznym przy Powiatowym Domu Kultury w Szprotawie. Ostatnio zajmował się fotorelacjami z powstawania ruchu społecznego lekarzy i ich działań w ramach „Porozumienia Zielonogórskiego”, którego jest współzałożycielem. Obecnie jest członkiem klubu „FOTOKRATES” działającego przy Okręgowej Izbie Lekarskiej w Zielonej Górze.
Pasjonuje się fotografiami, ulubionymi aparatami są: LEICA X-1 i SONY alfa 7 II.
Ulica jest najbliżej nas, tuż obok. Nic więc dziwnego, że wielu zaczyna swoją fotograficzną przygodę właśnie od niej. Między fotografowaniem na ulicy, a fotografią uliczną jest jednak spora różnica. W fotografii ulicznej liczy się przede wszystkim dyskrecja. Im mniej będziemy rzucać się w oczy, tym większe prawdopodobieństwo, że wykonamy ciekawe zdjęcia. Fotografia uliczna wymaga wciskania spustu migawki, jedynie w sytuacjach, które naprawdę na to zasługują. Starajmy się obserwować świat przez obiektyw, i tak fotografować żeby ze zdjęć wynikało, co chcemy powiedzieć.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.