Spotkanie autorskie z Tomaszem Sekielskim – dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, reporterem, autorem książek, członkiem kapituły Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego 2017.
21 lutego, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza

Wernisaż wystawy "Franciszek Bunsch. Malarstwo rysunek grafika" z udziałem Artysty, Franciszka Bunscha, malarza, grafika, wykładowcy i profesora Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
22 lutego, godz. 17.00 Galeria Biblioteki Norwida

Gala Wręczenia Lubuskich Wawrzynów 2017 – rozstrzygnięcie 24. edycji Lubuskiego Wawrzynu Literackiego, 13. edycji Lubuskiego Wawrzynu Naukowego i 5. edycji Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego. Prowadzą: Karolina Kamińska i Paweł Ptaszyński.

W programie:

Specjalne wydanie Krakowskiego Salonu Poezji w Zielonej Górze Jarosław Iwaszkiewicz oraz Jerzy Błeszyński.

Słowo wstępne: Anna Król, autorka biografii o Iwaszkiewiczu, m.in. Spotkać Iwaszkiewicza. Nie-biografia (2014), Rzeczy. Iwaszkiewicz intymnie (2015), Wszystko jak chcesz. O miłości Jarosława Iwaszkiewicza i Jerzego Błeszyńskiego.
Fragmenty listów czytać będą: Ernest Nita i James Malcolm – zielonogórscy aktorzy,przy akompaniamencie uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Zielonej Górze.
Zuzanna Cymer kl. III PSM II stopnia z klasy fortepianu Aleksandry Fudali-Matusewicz wykona Preludium g - moll z I tomu Das Wohltemperierte Klavier Jana Sebastiana Bacha oraz Paweł Walczyński i Michał Dynak – Duet Akordeonowy z klasy Oleny Moroz zaprezentują Drogę Igora Matwijenko.
Prowadzenie i scenariusz: Andrzej Buck.
22 lutego, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza.

Wejście na Galę tylko z zaproszeniem imiennym potwierdzonym w sekretariacie Biblioteki Norwida.
Goście bez zaproszenia uczestniczyć będą w Gali w miarę wolnych miejsc bądź za pośrednictwem transmisji on-line. Przekaz dostępny będzie także w specjalnie zaaranżowanej kawiarence w Galerii Biblioteki.

Współczesna literatura ukraińska – spotkanie z Bohdanem Zadurą  – poetą, prozaikiem, tłumaczem, krytykiem literackim, redaktorem naczelnym miesięcznika „Twórczość”, członkiem kapituły Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2017.
23 lutego, godz. 10.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza

Spotkanie z Konradem Wojtyłą – poetą, dziennikarzem, krytykiem literackim, członkiem kapituły Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2017.
Prowadzenie: Anna Dominiak.
23 lutego, godz. 18.00, Klub Pro Libris im. Andrzeja K. Waśkiewicza

Spotkanie z Cezarym Łazarewiczem, dziennikarzem prasowym, publicystą, pisarzem, laureatem Nagrody Literackiej "Nike" 2017, członkiem kapituły Lubuskiego Wawrzynu Dziennikarskiego 2017.
Prowadzenie: Szymon Płóciennik.
27 lutego, godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza