TOMASZ SamojlikTOMASZ  SAMOJLIK

22 lutego (czwartek)

harmonogram spotkań

godz. 10.00 - Filia nr 9 „Biblioteka Bromby i Przyjaciół”

Spotkanie trwające około 1 godziny dla dzieci w wieku 5 – 10 lat

Podczas spotkania autor opowie o swoich książkach i komiksach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji, a także o kontuzjach odniesionych w trakcie pisania i rysowania. Częścią spotkania będzie też opowieść o adaptacjach książek i komiksów w innych mediach: serialu animowanym „Żubr Pompik”, przygotowywanej pełnometrażowej ekranizacji komiksu „Ryjówka przeznaczenia”, wersji słuchowiskowej „Ryjówki”, grach planszowych powstałych na podstawie komiksów.

godz. 12.00 – Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży „Biblioteka Pana Kleksa”

Spotkanie trwające około 1,5 godziny dla dzieci w wieku 7 – 13 lat

Podczas spotkania opowie o swoich książkach i komiksach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji, a także o kontuzjach odniesionych w trakcie pisania i rysowania. Opowie również o adaptacjach jego tworów w innych mediach i opowie o ekranizacji „Żubra Pompika” i wersji słuchowiskowej „Ryjówki przeznaczenia”. Całość spotkania przeplatać będą zabawy dla młodszych i starszych uczestników spotkania: odgrywanie scenek z komiksów za pomocą pacynek, chóralne chrząkanie podczas lektury jednego z rozdziałów „Żubra Pompika”, nauka krótkiego wierszyka mnemotechnicznego, dzięki któremu kolejność planet w Układzie Słonecznym już nigdy nie będzie nikomu sprawiała problemu, wymyślanie najgorszego imienia dla bohatera książkowego (i czytanie wybranego rozdziału z zamianą oryginalnego imienia na to koszmarne), wreszcie zabawa w „Pikotek mówi”, czyli przedstawianie wylosowanej wypowiedzi Pikotka w postaci prostego piktogramu.

godz. 16.30 - Filia nr 7„Szklana pułapka”

Spotkanie trwające około 1 godziny dla dzieci w wieku 5 – 10 lat