plakat -ferie. 2018Terminy i miejsca spotkań:

12 lutego (poniedziałek) – Filia nr 7 „Szklana Pułapka”

„Pan Kuleczka” i mała awaria, czyli co zrobić, kiedy zabraknie światła. Bawimy się z psem Pypciem, kaczką Katastrofą i panią Edytą z „Leśnego Zakątka” . Stworzymy swoje własne świeczniki, zdobione metodą decoupage , wykorzystując do tego ……jogurty!

13 lutego (wtorek) - Filia nr 11 „Biblioteka Piotrusia Pana”

„Ucieszki Cieszka”, czyli jak targować na targu. Będziemy czytać, zajadać i wspólnie malować swoje własne torby!

14 lutego (środa) - Filia nr 5 „Biblioteka Żółwia Franklina”

„Pan Kuleczka” i mała awaria, czyli co zrobić, kiedy zabraknie światła. Bawimy się z psem Pypciem, kaczką Katastrofą i panią Edyta z „Leśnego Zakątka” . Stworzymy swoje własne świeczniki, zdobione metodą decoupage , wykorzystując do tego ……jogurty!

15 lutego (czwartek) -  Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży „Biblioteka Pana Kleksa”

„Interesy Pana Kota”, czyli jak odnieść sukces w handlu. Czytamy, handlujemy i ….wykonujemy torby na zakupy!

16 lutego (piątek) - Filia nr 9  „Biblioteka Bromby i Przyjaciół”

19 lutego (poniedziałek) – Filia nr 7„Szklana Pułapka”

- i oczywiście przejdziemy od słowa do czynu. Będą także zabawy ruchowe, zagadki i........Nie! Nie zdradzimy wszystkich atrakcji.

20 lutego (wtorek) – Filia nr 11 „Biblioteka Piotrusia Pana”

„Babcia robi na drutach”, czyli cały świat na drucie i szydełku. To zajęcia łączące temat literatury i rękodzieła. Będziemy rozmawiali o ulubionych bohaterach/książkach, ucząc się przy tym techniki rękodzieła, jaką jest szydełkowanie. Poznamy narzędzia i możliwości, jakie ona daje. Będą to absolutne podstawy, więc warsztaty, w trakcie których wykonamy prace plastyczne zawierające elementy zrobione przez uczestników, są skierowane do wszystkich chętnych osób.

21 lutego (środa) – Filia nr 5 „Biblioteka Żółwia Franklina”

22 lutego (czwartek) – Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży „Biblioteka Pana Kleksa”

W świecie ryjówek, dzięciołów, żubrów i Pikotków, czyli spotkanie autorskie z Tomaszem Samojlikiem.

Podczas spotkania autor, opowie o swoich książkach i komiksach – o okolicznościach ich powstania, źródłach pomysłów i inspiracji, a także o kontuzjach odniesionych w trakcie pisania i rysowania. Opowie również o adaptacjach powstałych w oparciu o jego twórczość w innych mediach i zapozna nas z ekranizacją „Żubra Pompika” i słuchowiskiem „Ryjówka przeznaczenia”. Całość spotkania przeplatać będą zabawy dla młodszych i dla starszych : odgrywanie scenek z komiksów za pomocą pacynek, chóralne chrząkanie podczas lektury jednego z rozdziałów „Żubra Pompika”, nauka krótkiego wierszyka mnemotechnicznego, dzięki któremu kolejność planet w Układzie Słonecznym już nigdy nie będzie nikomu sprawiała problemu, wymyślanie najgorszego imienia dla bohatera książkowego (i czytanie wybranego rozdziału z zamianą oryginalnego imienia na to koszmarne), wreszcie zabawa w „Pikotek mówi”, czyli przedstawianie wylosowanej wypowiedzi Pikotka w postaci prostego piktogramu.

23 lutego (piątek) – Filia nr 9 „Biblioteka Bromby i przyjaciół”

„Tropy na śniegu”, czyli zima z żubrem Pompikiem - to zajęcia zainspirowane treścią i ilustracjami serii książek Tomasza Samojlika. W trakcie zajęć będziemy się przyglądać zwyczajom tego rzadkiego i pięknego polskiego zwierzęcia. Poznamy miejsce jego zamieszkania, zwyczaje, dietę i inne ciekawostki z żubrzego życia. Na własnej skórze doświadczymy zdrowej diety żubra. Potem pokażemy, że z niepozornych przedmiotów domowego użytku możemy wyczarować maskę leśnego zwierzęcia – i oczywiście przejdziemy od słowa do czynu. Będą także zabawy ruchowe, zagadki i........Nie! Nie zdradzimy wszystkich atrakcji.

Dane kontaktowe:

Filia nr 5 „Biblioteka Żółwia Franklina”, II Armii 30-40, tel.: 68 45 41 060

Filia nr 7„Szklana pułapka”, Wrocławska  12A (Palmiarnia), tel.: 68 47 51 807

Filia nr 9 – „Biblioteka Bromby i przyjaciół”, Podgórna 45, tel.: 68 45 32 661

Filia nr 11 „Biblioteka Piotrusia Pana”, Ptasia 32, tel.: 6845 10 892

Centrum Biblioteczne dla Dzieci i Młodzieży „Biblioteka Pana Kleksa”, Wojska Polskiego 9, tel.: 68 45 32 610

100 small