ksiazeczka bajeczka"Zarażamy do czytania” to akcja przygotowana przez lubuskich moderatorów i członków Dyskusyjnych Klubów Książki, którzy w dniach 27 marca – 1 kwietnia odwiedzą żłobki i przedszkola czytając książki popularnych polskich i zagranicznych autorów dzieciom jeszcze nieczytającym samodzielnie, reklamując książkę oraz głośne czytanie jako formę dobrej zabawy.

Akcja swoje zakończenie będzie mieć 1 kwietna podczas obchodów Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci
w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze. Uczestnicy akcji oraz wszyscy zainteresowani będą mogli wziąć udział w spektaklu Studia Teatralnego „Blum”  z Wrocławia pt.: Książeczka Bajeczka (przedstawienie autorskie dla dzieci najmłodszych: w wieku 1 – 5 lat.). Interaktywny spektakl pomoże odpowiedzieć dzieciom na pytania: „Co to jest bajka? Gdzie jest ukryta? Jak wygląda? „Książeczka Bajeczka” jest opowieścią o poszukiwaniu bajki mieszkającej w ogromnej kolorowej księdze.

Spektakle odbędą się w Bibliotece Pana Kleksa – Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej im. C. Norwida w Zielonej Górze (al. Wojska Polskiego 9, tel. 68 45 32 610, mail: Biblioteka.Pana.Kleksa@biblioteka.zgora.pl) 1 kwietnia 2017 r. o godzinie 9.15 oraz 10.30.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.