PLAKAT jpgRusza nabór do projektu „Święto cioci według Elizy Piotrowskiej" adresowanego do dziecięcych Dyskusyjnych Klubów Książki z południowej części województwa lubuskiego. 

Na czym będzie polegał? Na zorganizowaniu przez bibliotekarzy i dzieci (członków DKK ze szkół podstawowych) imprezy dla cioć. Skąd pomysł na projekt? Inspiracji do powstania projektu dostarczyła książka Elizy Piotrowskiej „Ciocia Jadzia", której główna bohaterka, właśnie tytułowa ciocia, ubolewa na brak swojego święta: „Dlaczego w kalendarzu jest święto mamy i taty, babci i dziadka, a nie ma święta cioci? W końcu każde dziecko, bez wyjątku każde, ma przynajmniej jedną ciocię!”

W ramach projektu zaplanowane zostało:

–        spotkanie robocze dla moderatorów DKK, biorących udział w projekcie,

–        spotkanie z Elizą Piotrowską, autorką książki „Ciocia Jadzia” (dla uczestników DKK i moderatora),

–        spotkania uczestników i moderatorów DKK przygotowujące do Święta cioci,

–        Święto cioci z udziałem cioć  zaproszonych przez dzieci.

Zgłoszenia do udziału w projekcie przyjmujemy do 20 maja br. (do godz. 12.00) droga elektroniczną. Zainteresowane Kluby zapraszamy do wypełnienia formularza zgłoszeniowego i wysłania go na adres: m.kremer@wimbp.zgora.pl 

Wyniki naboru ogłoszone zostaną na stronie www.wimbp.zgora.pl  w dniu 24 maja br.

Święto cioci to projekt, w którym udział wezmą tylko cztery Kluby.  Bezpłatne spotkania z Elizą Piotrowską w ramach projektu będą miały miejsce już 8 – 9 czerwca!

Zapraszamy serdecznie do udziału!

karta zgłoszenia WORD

karta zgłoszenia PDF

scenariusz

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.