„Pojazd Świętego Mikołaja”

Dnia 19 grudnia 2023 r. w Oddziale dla Dzieci MBP Żary odbyło się ostatnie w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Wzięli w nim udział uczniowie klasy II a ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Żarach. Były to zajęcia wprowadzające w świąteczny klimat. Na początku drugoklasiści obejrzeli prezentację o Świętym Mikołaju. Następnie przeprowadzony został „Ruchowy quiz mikołajowy”, w który nasi klubowicze spisali się na medal. Potem odbyły się zajęcia plastyczne ph. „Pojazd Świętego Mikołaja”. Na koniec przyszedł czas na wspólne czytanie utworu Agaty Widzowskiej pt. „Mikołaj bez Brody”. Była to sympatyczna, wierszowana historyjka, w której główny bohater miał wielki problem, ponieważ stracił zarost. Na szczęście, dzięki magicznej miksturze sporządzonej przez elfy, udało mu się go odzyskać. Ten przepis niewątpliwie może zdziałać cuda również w naszych domach w świąteczny zimowy czas. Pamiętajmy o jego składnikach, które potrafią uczynić każdy nasz dzień milszym i piękniejszym. Są to: wesołe uśmiechy, buziaki od dzieci, dużo dobrych życzeń i pachnące ciasteczka, którymi obdarowują nas najbliżsi.

Do zobaczenia w styczniu

Małgorzata Pawłowska