INTEGRO - nowy e-katalog biblioteki

Z przyjemnością informujemy naszych czytelników, że po reinstalacji, już od 14 września, zostanie uruchomiona multiwyszukiwarka Integro, która zastąpi dotychczas wykorzystywany katalog Opac.
Nowa wersja katalogu pozwoli na szybsze i sprawniejsze przeszukiwanie naszych zbiorów. Intuicyjny sposób obsługi podobny jest do sposobów korzystania z najpopularniejszych wyszukiwarek informacji (takich jak Google) czy sklepów internetowych. Po wpisaniu w polu wyszukiwań słowa kluczowego zostaną wyświetlone wszystkie zbiory, które są z nim powiązane. Czytelnik ma możliwość ograniczenia wyników wyszukiwania za pomocą wybranych filtrów (m.in. typu publikacji, autora, tematu czy roku wydania). Istotne jest to aby znając dokładny tytuł skorzystać z podpowiedzi i ująć go w cudzysłów – wówczas uzyskujemy dokładną odpowiedź. Natomiast niedokładne sprecyzowanie hasła, literówki, błędy ortograficzne nie są już problemem dla Integro – system dopasuje sposób selekcji, by ostatecznie znaleźć pozycję najbliższą wyświetlonej frazie.
Integro podobnie jak Opac umożliwia czytelnikowi samodzielne zamawianie, rezerwowanie i prolongowanie materiałów bibliotecznych, umożliwia zmianę adresu e-mail lub hasła, pozwala sprawdzić termin oddania wypożyczanych zbiorów, dowiedzieć się o naliczonych karach, przesłać wyniki przeszukiwań drogą elektroniczną
Mamy nadzieję, że nowy katalog pozwoli Państwu w prostszy i szybszy sposób dotrzeć do informacji o naszych zbiorach.

Instrukcja korzystania z katalogu

W razie jakichkolwiek problemów, pytań związanych z nową wyszukiwarką prosimy o kontakt telefoniczny (68 45 32 629) bądź mailowy (bibliotekarz.systemowy@biblioteka.zgora.pl) z Biblioteką.

DOTYCZY FILII NR 10

Informujemy, że w poniedziałek 20 maja 2019 r. Filia nr 10 Biblioteki im. Cypriana Norwida w Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze kończy swoją działalność. Po 20 maja książki wypożyczone w Filii nr 10 można będzie oddawać w Filii nr 4 przy ul. Podgórnej 45, w mediatece „Szklana Pułapka” w zielonogórskiej Palmiarni,  jak również w Wypożyczalni w gmachu głównym WiMBP przy al. Wojska Polskiego 9. Dziękujemy wszystkim wiernym Użytkownikom Filii nr 10 i zapraszamy do korzystania z innych agend Biblioteki im. Cypriana Norwida.

DOTYCZY KSIĘGOBIORU MAGAZYNOWEGO

Informujemy, że wkraczamy w kolejny etap modernizacji powierzchni magazynowych.Magazyn
Z tego powodu od 30 września 2019 do 30 stycznia 2020 r. wyłączona będzie z użycia część zbiorów przechowywanych w Magazynie.

Są to:

Czasopisma II formatu (od sygnatury 113 II/1992)

Czasopisma IV format (Mg IV)

Czasopisma III Format (Mg III)

Gabinet Kostrzewskiego  III format (GK III)

Gabinet Paukszty: książki i czasopisma (GP)

Książki IV format (Mg IV)

Książka mówiona (kasety magnetofonowe)

Płyty gramofonowe

Przepraszamy za utrudnienia i prosimy o cierpliwość.

Katalogi

Katalogi książek i czasopism, bazy danych w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Zielonej Górze. Pomoc dla wypożyczających

Katalog elektroniczny - INTEGRO
Katalog komputerowy. Wyszukiwanie i zamawianie książek przez Internet.

Dziecioopac
Katalog komputerowy - moduł przeznaczony dla dzieci. Wyszukiwanie i zamawianie książek przez Internet. Zawiera ilustracje okładek książek z krótkim opisem treści.

Starodruki
Katalog elektroniczny zawierający szczegółowe opisy druków wyd. od XV do końca XVIII w. Stosowane są linki URL, kierujące do Zielonogórskiej Biblioteki Cyfrowej.

Bibliografia Ziemi Lubuskiej
Zawiera opisy książek, artykułów i innych dokumentów tematycznie dot. Ziemi Lubuskiej: woj. zielonogórskiego do 1975 r., gorzowskiego i zielonogórskiego w l. 1975-1999, woj. lubuskiego od 1999 r.

Klasyfikacja Regionalna

Archiwum prof. J. Kostrzewskiego
Archiwum tek prof. J. Kostrzewskiego, oprócz wersji rękopiśmiennej, dostępne jest również w formie mikrofilmów.

Antykwariat On-line
Wyszukiwanie zdublowanych książek, które można odkupić od Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Zielonej Górze.

Pomoc
Pomoc dla wypożyczających.