Projekt „Biblioteka Bezglutenowa" powstał z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej oraz firmy GoodBooks, we współpracy z Justyną Tarkowską (pracownia graficzna Mile Widziane).

Dzięki szeroko zakrojonej akcji organizatorów, biblioteki, które brały udział w konkursie, otrzymały bezpłatne materiały informacyjne i książki, by szerzyć wiedzę na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Pozyskaliśmy dla naszych Czytelników wspaniałe tytuły w ramach wspomnianej akcji:

• „Co je Jan? I dlaczego nie ciastko?" Justyny Tarkowskiej - Książka dla dzieci będących na diecie bezglutenowej
  • „Ola, Franek i Gucio Gluten" Moniki Oworuszko - Bezglutenowa lektura obowiązkowa
  • „Celiakia i dieta bezglutenowa. Praktyczny poradnik" pod red. Grażyny Konińskiej, Anny Marczewskiej, Pauliny Sabak-Huzior i Małgorzaty Źródlak
  • „Dziecko na diecie bezglutenowej w szkole, na wycieczce, na urodzinach. Praktyczny poradnik dla rodziców", oprac. Małgorzata Źródlak

Zapraszamy do korzystania z e-katalogu i zamówień elektronicznych bądź telefonicznych: https://opac.wimbp.zgora.pl/integro/catalog
oraz odwiedzania (po złagodzeniu obostrzeń) i korzystania z oznaczonej Półeczki Bezglutenowej w Wypożyczalni Głównej i w Centrum Bibliotecznym dla Dzieci i Młodzieży - Bibliotece Pana Kleksa.

Sukcesywnie będziemy uzupełniać dalszymi tytułami wyznaczone punkty tym jakże ważnym dla wielu tematem.

W ten sposób znaleźmiśmy się na ogólnopolskiej liście Bibliotek Bezglutenowych!

Sprawdźcie sami!

Biblioteka pana kleksa - polka bezglutenowa

polka bezglut m