Kulturalny 16KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY

8 - 14 MARCA

KULTURALNY ROZKŁAD JAZDY

PONIEDZIAŁEK, 8 MARCA

- Kleksowy Cytat Tygodnia online – cytat/sentencja zaczerpnięta z literatury dziecięcej lub młodzieżowej.
godz. 9.00, FB Centrum Biblioteczne Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa)

- Rozmowa z Mirosławą Sokołowską, autorką wystawy pt. "Moje kobiety".
godz. 9.00, FB Filia nr 1

- Opowieści na każdy tydzień – opowieści z morałem z czterech stron świata. Filozoficzne podróże opowiadające o mądrościach ludzi z najdalszych zakątków Ziemi. Czyta Sandra Stempniewska.
godz. 9.00, FB mediateka Góra Mediów

WTOREK, 9 MARCA

• Angielski online dla średnio zaawansowanych – grupowe konwersacje (program Skype, styczeń-grudzień 2021). Prowadzenie Agnieszka Ginko-Humphries, anglistka, koordynator Biblioteki Obcojęzycznej. Grupa zamknięta.
    godz. 10.00-11.00, Program Skype.
  • Akcja „Patrz, co piszesz!” – prezentacje tekstów literackich (poezja, proza) nadesłanych na adres goramediow@biblioteka.zgora.pl Każdy uczestnik akcji ma możliwość wyboru, spośród 12 zaproponowanych osób, lektora, który przeczyta jego dzieło na wizji.
  • godz. 10.00, FB mediateka Góra Mediów.

ŚRODA, 10 MARCA

• Filmowo online – krótki opis szczególnie wartych doceniania filmów dla dzieci i młodzieży. Prowadzanie Marta Rutkowska.
    godz. 10.00, FB Centrum Biblioteczne Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa)
  • Niemiecki online dla średnio zaawansowanych – grupowe konwersacje (program Skype, styczeń-grudzień 2021). Prowadzenie Anita Lange-Fijołek, germanistka, tłumacz przysięgły języka niemieckiego. Zapisy do grupy: tel. 68 45 32 638, b.obcojezyczna@biblioteka.zgora.pl
    godz. 10.00-11.00, Biblioteka Obcojęzyczna
  • „Pokusy kulturalne” - raz w tygodniu prezentowane są zwiastuny z dwóch kategorii multimediów dostępnych w mediatece mające na celu zaprezentowanie ciekawych propozycji do wypożyczenia.
  • godz.10.100, FB mediateka Góra Mediów
  • Codziennik ludzi ciekawych świata.
    godz. 12.00, FB Filia nr 5.
  • Opowieści z Filii nr 2 – wydarzenie online – pisarz Marcin Radwański prezentuje Czytelnikom wybrane opowiadania. Koordynator: Filia nr 2
    godz. 12.00, Fb Filia nr 2.

CZWARTEK, 11 MARCA

• Lekcja online dla chętnych klas ze szkół podstawowych prowadzona przez bibliotekarzy Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa). Zapisy tel.: 65 45 32 610
    godz. godz. 9.30, FB Centrum Biblioteczne Dzieci i Młodzieży (Biblioteka Pana Kleksa)
  • Akcja ,,Patrz, co piszesz!'' – prezentacje tekstów literackich (poezja, proza) nadesłanych na adres goramediow@biblioteka.zgora.pl Każdy uczestnik akcji ma możliwość wyboru, spośród 12 zaproponowanych osób, lektora, który przeczyta jego dzieło na wizji.
    godz. 10.00, emisja FB mediateka Góra Mediów
    godz. 10.00-11.00, Program Skype.
  • Literackie zgadywanki online – odgadnij zaszyfrowany utwór literacki.
    godz. 11.00, FB Filia nr 11 (Biblioteka Piotrusia Pana)
  • Daleki Wschód na Zachodzie, czyli spotkania nie tylko literackie – festiwale w Azji. Filia nr 4 zaprasza osoby zainteresowane kulturą, literaturą i podróżami na spotkanie online.
    godz. 15.00, FB Filia nr 4.
    godz. 17.00-18.00, Program Skype.
  • Promocja książki Zaświaty Krzysztofa Fedorowicza, pisarza, poety, dziennikarza, laureata konkursów literackich. Prowadzi winnicę w Łazie koło Zielonej Góry.
    godz. 18.00, Transmisja live – FB Biblioteki Norwida.

PIĄTEK, 12 MARCA

• Poznajcie Serie – prezentacje online serii książkowych. Posty opatrzone artystycznymi zdjęciami z książkami.
  • Szczęśliwe liczby z półeczki Piąteczki – wydarzenie online.
    godz. 12.00, FB Filia nr 5.
  • Czytamy Norwida na Ptasiej - w związku z Rokiem Norwida filmik prezentujący dwa fragmenty twórczości artysty (wiersze, poematy) z podkładem wizualnym.
    godz. 18.00, profil FB Filia nr 1

SOBOTA, 13 MARCA

• Czytamy na Ptasiej – emisja filmiku z zapowiedziami książek z różnych dziedzin, m.in. reportaży, biografii, książek popularno-naukowych, poezji oraz audiobooków.
    godz. 9.00, FB Filia nr 1

NIEDZIELA, 14 MARCA

• Miłości...! Cyprian Norwid do Marii Kalergis. Tadeusz Borowski do Marii Rundo. Krzysztof Baczyński do Basi Drapczyńskiej. Stanisława Grochowiaka do Magdaleny Anny Grochowiak. Tadeusz Różewicz do żony
    - Zielonogórski Salon Poezji online. Gospodarz Salonu, scenariusz: Andrzej Buck.
    godz. 17.00, FB Biblioteki Norwida.