Pasje 1Zachęcamy do pobrania elektronicznej wersji numeru 4-5/2020 ,,Pasji Literackich''. Wersja papierowa czasopisma dystrybuowana będzie po zniesieniu ograniczeń w działalności placówek kulturalnych, podczas imprez i innych wydarzeń Biblioteki.

Od Redakcji:

Pomimo panującej epidemii oddajemy z radością w Państwa ręce kolejny numer ,,Pasji Literackich''. Wciąż poszerzamy krąg osób współpracujących, stąd stajemy się bardziej różnorodni. Warto zwrócić uwagę na wywiad Moniki Simonjetz, który tym razem przeprowadziła z Panem Dyrektorem WiMBP, dr Andrzejem Buckiem. W numerze nie zabrakło relacji z wydarzeń, prezentacji poezji (m.in. Jolanty Pytel, Czesława Sobkowiaka, Zofii Chrin-Nowickiej, Dominiki Moszczyńskiej, Adama Żuczkowskiego, Władysława Klępki), recenzji (m.in. Wiesława Hładkiewicza, Joanny Smerdy, czy też Aleksandry Kuczy). Tak jak dotychczas znajdziecie Państwo w numerze felieton Halinki Bohuty-Stąpel, jak również "Pocztę literacką". Zachęcamy do przesyłania swojej twórczości na adres redakcji.

Serdecznie pozdrawiam
Marcin Radwański
Redaktor Naczelny

Filmowa promocja czasopisma

Zapraszamy na nietypową promocję nowego numeru czasopisma Pasje literackie - film, który można obejrzeć na profilu FB Biblioteki Wojewódzkiej. Redaktor Naczelny i pisarz Marcin Radwański oraz Z-ca Redaktora i poetka Agnieszka Ginko, prezentują numer i rozmawiają na temat tworzenia i wydawania czasopisma. Pojawiają się podchwytliwe pytania i szczere odpowiedzi. Prezentowane są teksty autorów tego numeru: Haliny Bohuty-Stąpel, Zofii Chrin-Nowickiej, Agnieszki Ginko, Natalii Haczek, Władysława Klępki, Dominiki Moszczyńskiej, Jolanty Pytel, Marcina Radwańskiego, Roberta Rudiaka, Anny Wiwiany Szewczuk, Moniki Simonjetz, Czesława Sobkowiaka, Adama Żuczkowskiego oraz przywołane są recenzje Aleksandry Kuczy, Joanny Smerdy, Władysława Hładkiewicza. A wszystko w literackiej pigułce z zachętą do sięgnięcia po ten numer.

Nowy numer ,,Pasji Literackich'' dostępny do pobrania tutaj

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.