POST SCRIPTUM PLAKAT A.SEWERYNJuż dzisiaj mamy przyjemność zaprosić na monodram Szekspir Forever! w wykonaniu Andrzeja Seweryna, wybitnego aktora teatralnego i filmowego, reżysera teatralnego, dyrektora Teatru Polskiego im. Arnolda Szyfmana w Warszawie.Po spektaklu zapraszamy na rozmowę o książce Arkadiusza Bartosiaka i Łukasza Klinke Andrzej Seweryn. Ja prowadzę!

Bilety już wkrótce na abilet.pl!

Aktor w monodramie opowiada o świecie Szekspira w interaktywnym dialogu z widzem. Pokazuje człowieka w chwilach triumfu, zwątpienia i klęski. Rozmawia o ludzkich słabościach i o sile marzeń.Najpiękniejsze fragmenty arcydzieł Williama Szekspira – "Hamleta", "Makbeta", "Romea i Julii", "Henryka V", "Burzy", "Ryszarda III", "Sonetów" i wielu innych – układają się w fascynującą opowieść o rozmaitych doświadczeniach i stanach emocjonalnych człowieka.Ten spektakl będzie próbą dialogu z publicznością – powiedział Andrzej Seweryn, wykonawca a zarazem dyrektor naczelny Teatru Polskiego – będę gotów do tej rozmowy i mam nadzieję, że widzowie również.Przedstawienie inspirowane jest widowiskiem "Wyobraźcie sobie..." w reżyserii Jerzego Klesyka w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie.

7 października, godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza Biblioteki Norwida

"Szekspir Forever!" na motywach utworów Williama Szekspira: "Hamlet", "Makbet", "Romeo i Julia", "Henryka V", "Burza", "Ryszard III", "Sonetów" i innych
koncepcja artystyczna Andrzej Seweryn;
tłumaczenie Piotr Kamiński;
scenariusz: Piotr Kamiński, Jerzy Klesyk, Andrzej Seweryn.

Cały program 6. KOZZI Film Festiwal na stronie: http://www.festiwal.norwid.net.pl/

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.