Kotin plakatWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Zielonogórski Ośrodek Kultury zapraszają 6 sierpnia br., godz. 18.00, Sala im. Janusza Koniusza na Ścigać sny, spotkanie z Andriejem Kotinem, poetą i bardem.Wydarzenie w cyklu Z książką na leżaku w ramach Lata Muz Wszelakich. Moderator: Agnieszka Sobiak.

                                

Andriej Kotin – poeta i bard. Pochodzący z Moskwy, zielonogórski songwriter. Doktor Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Zielonogórskim. Publikował wiersze w antologiach niemieckich i polskiej prasie literackiej. Prócz poezji i prozy, pisze również piosenki i gra koncerty. Wśród swoich inspiracji wymienia rosyjski zespół „Akwarium”, Boba Dylana, Leonarda Cohena, Toma Pettyego, „Beatlesów” oraz ogólnie lata 60., rock’n’roll i folk-rock, stary blues, country, reggae oraz „world music”.

Jest laureatem licznych przeglądów piosenki autorskiej: Festiwal im. Jacka Kaczmarskiego „Nadzieja” w Kołobrzegu, Festiwalu Słowa w Piosence „Frazy” w Poznaniu, „Metamorfozy Sentymentalne” w Lublinie, Festiwal Piosenki Artystycznej w Ślesinie, Festiwal Kultury Ekologicznej w Józefowie, warszawska OPPA itd.

W 2011 roku wydał tomik wierszy „Motyle w motelu” (Wydawnictwo Pro Libris - Zielona Góra) a w 2014 r. ukazała się jego powieść „Człowiek hasło”.

Z tomiku Motyle w motelu

Utwory debiutującego poety to…wiersze-motyle. Kolorowe i lekkie kołują, wabią swym motylim pięknem; ich taniec odrywa od rzeczywistości i każde wziąć w nawias szarą codzienność i prozę (…).

Prof. Małgorzata Mikołąjczak

Podczas spotkania artysta zaprezentuje także piosenki ze swoich ostatnich albumów oraz zupełnie nowe utwory.

Po spotkaniu możliwość nabycia tomiku poetyckiego „Motyle w motelu” oraz zakupu płyt wykonawc i zdobycia pamiątkowego autografu.

Sala im. Janusza Koniusza WiMBP oraz transmisja live – Fb Biblioteki Norwida. Obowiązują miejscówki. Rezerwacja: Dział Promocji i Organizacji Wydarzeń WiMBP, nr tel. 68 45 32 635 lub mail: promocja@biblioteka.zgora.pl   Liczba miejsc ograniczona: 50 miejsc!     

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.