PLAKATFilia nr 1 Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze przy ul. Ptasiej 32 zaprasza do obejrzenia

wystawy Ewy Horodyskiej "HIMALAJE – bo marzenia się spełniają!"

Na spotkaniu pokaz slajdów z wyprawy!

Wystawa czynna do 7 marca 2020 r., ul. Ptasia 32.

Ewa Horodyska - miłośniczka górskich wędrówek od zawsze, uprawiająca trekking. Na przestrzeni lat przemierzyła niejednokrotnie wszystkie pasma polskich gór. W 2017 r. w ciągu 19 dni w grupie 4 osób przeszła Główny Szlak Beskidzki o długości 520 km.

Marzeniem Ewy Horodyskiej od dawna było zobaczyć najwyższe góry świata, jakimi są Himalaje. W 2019 r. spełniło się to wielkie marzenie, bowiem wyruszyła wspólnie z wieloletnią towarzyszką wędrówek na trekking wokół masywu Annapurny w Himalajach nepalskich.

Podczas trekkingu towarzyszyły ośnieżone dostojne siedmio i ośmiotysięczniki, liczne mosty zawieszone nad wzburzonymi rzekami, buddyjskie stupy, roślinność od bujnej subtropikalnej po surowe, szare skały, autentyczne gościnne wioski, w których czas się zatrzymał.
Celem ostatecznym trekkingu była przełęcz Thorung La Pass na wys.5 416 m n.p.m., najwyżej położona przełęcz dostępna dla trekkersów.
Himalaje to uczta dla oczu, szczególnie dla ludzi umiłowanych w górach.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.