plakat popr. M.CHOMONTWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza

do obejrzenia wystawy fotograficznej Magia w pejzażu Małgorzaty Chomont, współzałożycielki i wiceprezes Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

Wystawa będzie czynna do 17 lutego w holu Biblioteki.

Małgorzata Chomont

Dzieciństwo spędziła w Ostrzeszowie. Obecnie mieszka w Warszawie, choć przez wiele lat miejscem jej życia była Zielona Góra. Jest współzałożycielką i wiceprezesem Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego, a także członkiem Stowarzyszenia Przeciw Nicości propagującego fotografię artystyczną modern piktorializm. Od roku 2015 – instruktor w zakresie fotografii krajobrazu w Szkole Fotografii Pawła Sulatyckiego w Zielonej Górze, natomiast w Warszawie prowadzi spotkania fotograficzne, których tematem jest również fotografia krajobrazu. Jest zdeklarowaną wielbicielką pejzażu. W krajobrazie stara się wyłonić ten motyw, który definiuje wyjątkowość chwili.

Fotografuje i pisze wiersze z pasji i zamiłowania. Imperatywem jej działań artystycznych jest wyjątkowa wrażliwość na otaczający świat, podziw dla otaczającej przyrody. Zarówno w kadrach jak i w wierszach zamyka ulotne chwile tworząc jednocześnie swoistą opowieść o życiu.

Poezja i obraz – to moje antidotum na sprostowanie tego pozagniatanego, niekiedy bardzo nieestetycznie, życia. Podczas moich wędrówek z aparatem znajduję to „coś”, co teraz już mogę nazwać – znajduję swój kolorowy kawałek życia.

Uczestniczka 29 wystaw zbiorowych w Polsce (od 2013 r.)., w tym 12 w ramach Zielonogórskiego Towarzystwa Fotograficznego.

​ Autorka 8 wystaw indywidualnych:

• "Ten moment",   Warszawa, Biblioteka Publiczna w dz. Bemowo (luty 2018);
  • "W zaopatrzeniu”,   Ostrzeszów, Kino Teatr Piast (lipiec 2018);
  • "W drodze",   Warszawa, Wolskie Centrum Kultury (wrzesień 2018);
  • "Kraina Winem Płynąca",   Goczałkowice Zdrój (październik 2018);
  • "Ekspedycje - Dwa Światy",   Warszawa (luty 2019);
  • "Pomiędzy",   Wilanów, Centrum Kultury (kwiecień 2019);
  • "Ulotność Chwil",   Warszawa (kwiecień 2019);
  • "Dopóki Ptaki Śpiewają",   Zielona Góra, Biblioteka Norwida (listopad 2019).

W 2019 roku wydała tomik wierszy "Dopóki Ptaki Śpiewają". Wiersze publikowane w pismach literackich: „Pro Libris”, „Akant” oraz prezentowane na wieczorkach poetyckich. ​