PLAKAT Roman CzarneckiWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza do na

wystawę fotograficzną Za kulisami. Kabaret Monte Verde Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w obiektywie Romana Czarneckiego.

Wystawa fotograficzna "Za kulisami" jest poświęcona kabaretowi Monte Verde, zespołowi działającemu przy Zielonogórskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest próbą ukazania wysiłku i ogromu pracy członków tego Zespołu – aktorów amatorów w przygotowanie występów scenicznych. Monte Verde obchodzi w 2019 roku 25-lecie działalności, natomiast wystawa obejmuje jedynie okresy twórczości Zespołu, których autor fotografii był bezpośrednim uczestnikiem.

Wystawa będzie czynna do 11 stycznia 2020 r.

Roman Czarnecki – mieszkaniec Winnego Grodu, obecnie na emeryturze, wieloletni członek Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz UTW w  Sulechowie, aktywny uczestnik działań kabaretu Monte Verde (ZUTW) oraz Retro(UTW w Sulechowie). Były kierownik grupy fotograficznej Foto-Oko działającej przy UTW w Zielonej Górze. Inicjator, doradca, organizator wielu wystaw m.in. malarskich i fotograficznych lokalnych artystów. Roman Czarnecki odkrywa i wspiera talenty zarówno w sferze artystycznej jak i pisarskiej. Moderator wielu spotkań autorskich. Obecnie członek Towarzystwa Miłośników Zielonej Góry Winnica. Zawsze służy pomocą, oryginalnymi pomysłami i wsparciem.

Drugą część wystawy będzie można oglądać od 12 grudnia 2019 do 11 stycznia 2020 r. w Filii nr 1 przy ul. Ptasiej 32 (w godzinach otwarcia Filii).