Katarzyna Bonda fot. Gosia TurczyńskaWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają, w ramach Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów,

8 grudnia br. (niedziela), godz. 17.00, sala im. Janusza Koniusza, na spotkanie autorskie

z Katarzyną Bondą, autorką bestsellerowych powieści kryminalnych.

Prowadzenie: Karolina Kamińska

Po spotkaniu możliwość zakupu najnowszych książek Katarzyny Bondy.

Obowiązują bezpłatne miejscówki, dostępne przed spotkaniem.

Katarzyna Bonda – najpopularniejsza autorka powieści kryminalnych w Polsce. Z wykształcenia dziennikarka i scenarzystka. Urodzona w 1977 w Białymstoku. Obecnie mieszka w Warszawie. Wszystkie jej powieści zyskały status bestsellerów. Jest autorką trylogii kryminalnej z Hubertem Meyerem: „Sprawa Niny Frank”, „Tylko martwi nie kłamią”, „Florystka”, dokumentów kryminalnych „Polskie morderczynie” i „Zbrodnia niedoskonała” oraz podręcznika „Maszyna do pisania”. Ogromną popularność oraz prestiżowe nagrody (ponad 2 miliony sprzedanych egzemplarzy w Polsce) przyniosła jej seria z profilerką Saszą Załuską: „Pochłaniacz”, „Okularnik”, „Lampiony”, „Czerwony Pająk”. „Pochłaniacz” otrzymał Nagrodę Publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Kryminałów 2015, a „Okularnik” – nagrodę Bestsellery Empiku 2015. Prawa do wydań zagranicznych zostały dotąd sprzedane do 14 krajów, zakupiły je największe wydawnictwa na świecie, m.in. Hodder & Stoughton i Penguin Random House. Jej najnowsza książka „Miłość leczy rany” trafiła do księgarń w październiku br.

Fot: Gosia Turczyńska/ http://katarzynabonda.pl/

 

Zrealizowano ze środków Instytutu Książki w ramach projektu Dyskusyjne Kluby Książki.

 

                                                 logo DKK

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.