Alfred SiateckiWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza 

w przededniu Mikołajek – 5 grudnia br. (czwartek)

na benefis Alfreda Siateckiego

znanego zielonogórskiego prozaika, dziennikarza, redaktora, publicysty, reportażysty, autora słuchowisk. Okazja szczególna! Jubileusz 50-lecia od debiutu prasowego. W 1969 roku na łamach szczecińskiego tygodnika „Wiadomości Zachodnie” Alfred Siatecki, jako student, opublikował swoje opowiadanie „Poranek”. W siedem miesięcy później odbył się jego debiut książkowy, opowiadanie ukazało się
w almanachu „Wyjść z cienia drzewa”. Benefis Alfreda Siateckiego będzie także okazją do prezentacji jego najnowszej powieści pod intrygującym tytułem „Zaproszenie na śmierć”.

Benefis poprowadzi: Andrzej Winiszewski.

Dla uczestników wieczoru mamy literacko-mikołajkowe upominki. Serdecznie zapraszamy! 

Alfred Siatecki – urodził się w Kostrzynie nad Odrą. Studiował dziennikarstwo, ukończył studia
w Wyższej Szkole Rolniczej w Szczecinie. Był dziennikarzem w „Nadodrzu” i „Gazecie Lubuskiej”. Debiutował opowiadaniem w „Wiadomościach Zachodnich” w 1969 r. Ma w swoim dorobku literackim powieści obyczajowe, zbiory opowiadań oraz bio-bibliografie lubuskiego środowiska literackiego. Jest autorem słuchowisk, zajmuje się też krytyką literacką i historią literatury. Jego utwory przekładano na białoruski, łużycki, niemiecki i rumuński. Otrzymał Nagrodę Twórczą Młodych „Zielone Grono” (1982), Lubuską Nagrodę Kulturalną (1986), Nagrodę Kulturalną Prezydenta Zielonej Góry (1989 i 2019),  Nagrodę Redakcji „Studiów Zielonogórskich” (2011), Nagrodę Literacką im. Andrzeja K. Waśkiewicza (2015). Laureat Lubuskiego Wawrzynu Literackiego za powieść „Zmowa pułkowników” (2000). Członek ZLP od 1985 r.  

   

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.