WojciechMann fot. Marcin MannSPOTKANIE ODWOŁANE !!!

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze uprzejmie informuje, iż spotkanie z Wojciechem Mannem, zaplanowane na 28 listopada br., z przyczyn niezależnych od organizatora, zostaje odwołane.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

Planujemy zorganizować to spotkanie, jak tylko Wojciech Mann wróci do zdrowia. Odbędzie się ono najprawdopodobniej po Nowym Roku. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych.

O ponownym terminie spotkania będziemy informować w późniejszym okresie.

Wojciech Mann miał być gościem 9. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów, który trwa do 12 grudnia. Przed nami jeszcze kilka wydarzeń festiwalowych. Więcej na stronie ::

 

W ramach 9. Festiwalu Literackiego im. Anny Tokarskiej Proza Poetów Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze zaprasza  28 listopada br. (czwartek), godz. 18.00, Sala Kolumnowa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego na spotkanie autorskie 

z Wojciechem Mannem, dziennikarzem muzycznym, satyrykiem, aktorem, pedagogiem, autorem tekstów piosenek, współpracującym na stałe z Programem III Polskiego Radia. Autorem m.in. książek: „RockMann, czyli jak nie zostałem saksofonistą”, „Fotografomannia. Obrazki autobiograficzne” oraz „Artysta. Opowieść o moim ojcu”. Moderator: Krystian Nehrebecki.  

Po spotkaniu możliwość  nabycia książek.

WOJCIECH MANN – dziennikarz muzyczny, satyryk, aktor, pedagog, autor tekstów piosenek. W radiu zadebiutował mając zaledwie 17 lat. Związał się wtedy z lokalną Rozgłośnią Harcerską. Wojciech Mann studiował filologię angielską na Uniwersytecie Warszawskim. Już w czasie studiów, w 1967 r., rozpoczął współpracę z Programem Trzecim Polskiego Radia, która trwa do dziś. Prowadził w niej wiele oryginalnych, autorskich audycji. W latach 70. Mann rozpoczął współpracę z Programem II Telewizji Polskiej, a między 1977 a 1982 r. kierował Redakcją Rozrywki. Wraz z Janem Chojnackim prowadził pierwszy w telewizji polskiej program poświęcony muzyce rockowej, ,,Non Stop Kolor". Współtworzył także programy ,,Mądrej głowie...", ,,Za chwilę dalszy ciąg programu", "Bardzo ostry dyżur". Od 1994 r. Mann prowadził "Szansę na Sukces". W latach 90. wraz z Krzysztofem Materną współtworzył talk show ,,MdM". Wojciech Mann od wielu lat współpracuje z ,,Dużym Formatem" ,,Gazety Wyborczej". Tworzy rubrykę ,,Monday Manniak", na potrzeby której tłumaczy teksty zagranicznych piosenek.

Fot. Marcin Mann

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.