Marcin Wronski malyWojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze oraz Dyskusyjne Kluby Książki zapraszają 19 listopada, godz. 18.00, sala im. Janusza Koniusza na spotkanie

z pisarzem Marcinem Wrońskim, autorem popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim.

Wydarzenie w ramach 9. Festiwalu Literackiego im. A. Tokarskiej Proza Poetów.

Moderator: Agnieszka Sobiak

 

Po spotkaniu możliwość zakupu książek i zdobycia autografu autora. Wstęp wolny!

Marcin Wroński - pisarz i dramaturg, autor popularnego cyklu kryminałów retro o komisarzu Zygmuncie Maciejewskim. Za swoje powieści otrzymał m.in. Nagrodę Wielkiego Kalibru i dwukrotnie Nagrody Wielkiego Kalibru Czytelników. Współpracuje z „Przekrojem”, pisze dla teatru oraz radia.

Debiutował w 1992 roku, w latach 90. związany z nurtem „trzeciego obiegu”. Popularność i życie z pióra przyniósł mu jednak cykl kryminałów retro o komisarzu Maciejewskim rozpoczęty w 2007 „Morderstwem pod cenzurą”, a zakończony „Glinami z innej gliny” (2018). Za „Pogrom w przyszły wtorek” pierwszy w historii Nagrody Wielkiego Kalibru otrzymał zarówno nagrodę jurorów, jak też po raz drugi nagrodę czytelników (2014). „Pogrom…” w 2017 – w opracowaniu autora – miał premierę sceniczną jako widowisko plenerowe, wykorzystujące środki teatralne i filmowe. Kryminały M. Wrońskiego były tłumaczone na język rosyjski oraz francuski.


Zrealizowano ze środków Instytutu Książki w ramach projektu Dyskusyjnych Klubów Książki.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.