Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze informuje, że od poniedziałku 30 września 2019 rozpoczynamy remont wejścia do Biblioteki (schody i podjazd), który potrwa do końca listopada.

W tym czasie wszyscy użytkownicy Biblioteki korzystać będą z bocznego wejścia przez Galerię (od strony Elżbietanek).

Równocześnie w gmachu głównym rozpoczną się kolejne remonty – wymiana windy, wymiana drzwi głównych, remont magazynu na V piętrze, instalacja klimatyzacji w salach: im. Janusza Koniusza oraz dra Grzegorza Chmielewskiego, które mogą utrudnić korzystanie z naszej oferty.

Za utrudnienia przepraszamy, prosimy o cierpliwość. Trwająca modernizacja znacznie poprawi warunki korzystania z usług Biblioteki.

 

Remont schodów Filia nr 1 i 11

Uprzejmie informujemy, iż w dniach 24 - 26 października (czwartek-sobota) z powodu remontu schodów Filia nr 1 oraz Filia nr 11 (ul. Ptasia 32) BĘDĄ NIECZYNNE

Za utrudnienia przepraszamy i zapraszamy już w poniedziałek, 28 października w godzinach 12.00 - 18.00. 

Najbliższe otwarte agendy: 

  • Filia nr 5, ul. II Armii 30-40, tel. 68 45 41 060
  • Lubuskie Laboratorium Książki,  ul. Makowa 12, tel. 736 600 470

 

Wymiana windy

W związku z trwającymi pracami modernizacyjnymi w terminie od 14 października do 20 listopada br. winda osobowa znajdująca się w budynku głównym Biblioteki zostanie wyłączona z użytkowania.

Dotychczasowy dźwig zastąpi nowa winda, która będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Zostanie wyposażona w fotokomórkę, zapowiedzi głosowe oraz oznaczenia w alfabecie Braille’a.

W tym czasie do Czytelni Ogólnej oraz mediateki Góry Mediów czytelnicy będą mogli dotrzeć schodami.

Osoby, które ze względów zdrowotnych mogą mieć utrudniony dostęp do wspomnianych działów Biblioteki prosimy o kontakt z Działem Informacji Biblioteczno-Katalogowej, mieszczącym się na parterze budynku (tel. 68 45 32 629, e-mail: informacja@biblioteka.zgora.pl).

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że dzięki przeprowadzonym modernizacjom Biblioteka Norwida będzie jeszcze bardziej dostępna dla naszych Czytelników.

Wymiana windy realizowana jest jako jedno z trzech zadań w ramach projektu dofinansowanego z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Pozostałe zadania obejmują wymianę drzwi automatycznych do bud. głównego oraz Centrum Bibliotecznego dla Dzieci i Młodzieży – Biblioteki Pana Kleksa, a także remont kompleksu wejściowego.

 

 

Ponadto informujemy, że z uwagi na przeniesienie zbiorów z magazynu na V piętrze, z udostępniania do końca roku wyłączone będą następujące zbiory:

1. czasopisma IV format (Mg IV)

2. czasopisma III Format (Mg III)

3. Gabinet Kostrzewskiego III format (GK III)

4. Gabinet Paukszty: książki i czasopisma (GP)

5. książki IV format (Mg IV )

 

6. książka mówiona (kasety magnetofonowe)

7. płyty gramofonowe.

 

 

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.