PLAKAT-STYCZEŃ wyzwaniaZa nami wyzwanie czytelnicze grudnia, tym razem czytaliśmy książki, które zawierały zagadkę. Jedna z uczestniczek napisała, że każda książka zawiera tajemnicę, gdyż nigdy nie wiemy co odkryjemy czytając ją! My się z tym zgadzamy. Wasze prace były niezwykle pomysłowe, dziękujemy wszystkim którzy podjęli wyzwanie, pomimo świątecznego zawirowania. Osoby wyróżnione w tym miesiącu, oprócz publikacji swojej wypowiedzi na stronie WiMBP im. Cypriana Norwida, mogły wygrać także nagrodę książkową. Tym razem wyróżniliśmy czterech uczestników w trzech kategoriach wiekowych, a są nimi:

- klasy 1-3 Anka,

- klasy 4-6 – Superbasketballer i Bruno,

- klasy 7-8 – Inga

Zapraszamy do Biblioteki Pana Kleksa po odbiór nagród.

A przed nami kolejne wyzwanie... Tym razem czytamy książki, których tytuł składa się z 3 wyrazów.. Pamiętajcie im więcej przesłanych prac w miesiącu, tym większa szansa na wygranie oraz więcej punktów. Podejmijcie wyzwanie i bawcie się z nami!

Anka o książce „Tajemnica Diamentów” Martina Widmarka

Książka ,,Tajemnica diamentów’’ była bardzo ciekawa, zaskakująca i tajemnicza. Zagadka była nieco podchwytliwa. Gdy Lasse i Maja dowiedzieli się kto ukradł diamenty powiadomili szefa sklepu jubilerskiego. Szef z nim porozmawiał. Wszystko skończyło się dobrze bo złodziej poszedł do więzienia. Polecam tą książkę bo miała dużo przygód i wspaniałych wrażeń.

Inga o książce „Endymion Spring” Matthew Skeltona

Książka pt. „Endymion Spring”, której autorem jest Matthew Skelton to bardzo zagadkowa i fantastyczna powieść. Główny bohater to dwunastoletni chłopiec, Blake, który próbuje rozwiązać zagadkę sprzed kilkuset lat. Pomaga mu w tym jego siostra o imieniu Duck. Akcja książki trzymała mnie cały czas w napięciu i oczarowała, a jej zakończenie całkowicie mnie zaskoczyło. Spodziewałam się innego potoczenia spraw. Uważam, że książka ta skrywa wiele tajemnic, z każdym rozdziałem jest coraz ciekawsza. W powieści splatają się wątki historyczne i współczesne. Autor połączył w tej książce elementy powieści przygodowej, historycznej i kryminału, co bardzo przypadło mi do gustu. Jest w niej ciekawa treść, bogaty język, odpowiedni nastrój i humor.
Według mnie jest to pozycja obowiązkowa do przeczytania przez każdego nastolatka, ponieważ doskonale pokazuje, jaką wartość posiadają książki w dzisiejszych czasach. Są to jedne z najbardziej zagadkowych przedmiotów, jakie posiada człowiek.

Bruno o książce „Kryjówka wisielca” Simona Cheshir’a

Znakomitą książką, w której możecie znaleźć mnóstwo zagadek jest czwarty tom Simona Cheshir’a pt. „Kryjówka wisielca”. Znajdziecie w niej trzy sprawy, które detektyw Max będzie rozwiązywał.
Max to chłopak, uczeń szkoły świętego Egberta, który jest prywatnym detektywem. Jego biuro mieści się w zagraconej szopie w jego własnym ogródku. Nie ma pracownika ani żadnego pomocnika. Co jakiś czas spisuje zdobyte informacje na kartkę z notatnika, gdzie zbiera w całość w punktach, to co udało mu się ustalić. Następnie poznajemy jego plan działania oraz widzimy jakie dostrzega problemy. Podczas naszego czytania często możemy zauważyć jak detektyw Max daje nam wskazówki. Tuż przed samym końcem sprawy, ponownie zadaje nam pytanie: „a Ty już wiesz?”
No właśnie, a Ty już wiesz czy chcesz przeczytać tę książkę? Jest to kolejna moja książka, którą przeczytałem w jedno popołudnie. Wciąga i nie pozwala nie skończyć. Przeczytajcie koniecznie jeśli uwielbiacie zagadki i ich rozwiązywanie.

Superbasketballer o książce „Zagadka Królowej Parku” Zofii Staniszewskiej

Dzień dobry!
Tajemnicą może być wszystko. Nawet książka. Bo w zasadzie nie wiadomo, co może być w jej wnętrzu. Tym, którzy lubią wyzwania detektywistyczne, polecam książkę „Zagadka Królowej Parku”.
Podczas wielkiego biegu, który miał się odbyć w parku, wydarzyło się wielkie nieszczęście. Zaginął cenny szafir z muzeum minerałów, który miał zdobić koronę Królowej Parku, czyli pani Sary z ośrodka sportu w przebraniu. Ignacy i Mela próbują rozwiązać zagadkę kradzieży cennego przedmiotu. Współpracują z uczestniczką biegu, podkomisarz Klarą i mówią jej o swoich podejrzeniach. Po zakończeniu biegu, w czasie jedzenia obiadu, Ignacy zastanawia się, czy dron przypadkiem nie sfilmował momentu kradzieży. Bliźniaki biegną do pana Radka z prośbą o nagranie z dronu. Rodzeństwo otwiera nagranie i…
Dalej nie opowiem, ponieważ zakończenie musicie wybrać WY sami! Jeśli chcecie pomóc Ignacemu i Meli, przeczytajcie tą książkę. Zostańcie detektywami!
Polecam