merykaBiblioteka Obcojęzyczna w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Wojewódzkiej im. C. Norwida zaprasza na TURNIEJ JEDNEGO WIERSZA AMERYKA!  w czwartek 9.05.2019 o godz. 18.00 w galerii Sali im. Janusza Koniusza.  Konkurs obejmuje przedstawienie jednego wiersza w języku polskim własnego autorstwa poświęconego USA, np. amerykańskiej literaturze, kulturze, przyrodzie, historii, nawiązującego np. do amerykańskiej poezji, tradycji, relacji polsko-amerykańskich, krajobrazu. Czas prezentacji wiersza nie może przekroczyć 2 minut. Tekst autora może czytać lub recytować inna osoba za zgodą autora, który musi być obecny w trakcie jego prezentacji. Udział w konkursie może wziąć każdy – twórca zawodowy i nieprofesjonalny, zrzeszony w stowarzyszeniu pisarskim, jak i niezrzeszony, który ukończył 13 lat. Uczestnicy biorący udział w Konkursie zapisują się na liście organizatorów na pół godziny przed rozpoczęciem konkursu, a lista zamknięta zostaje na 5 minut przed rozpoczęciem Konkursu. Uczestnicy prezentują wiersze w kolejności zapisów.

Zwycięzców Konkursu wyłoni Jury powołane przez organizatora. Przyznane zostaną trzy główne nagrody rzeczowe oraz dwa wyróżnienia ufundowane przez Ambasadę USA w Warszawie. Każdy uczestnik konkursu otrzyma drobny upominek, a nagrodzone wiersze zostaną opublikowane w czasopiśmie „Pro Libris”.

Więcej informacji w regulaminie lub w Bibliotece Obcojęzycznej (Agnieszka Ginko-Humphries, tel: 68 4532638), e-mail: b.obcojezyczna@wimbp.zgora.pl

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.