Biblioteka Obcojęzyczna rozpoczyna zapisy na bezpłatne indywidualne konsultacje i konwersacje w języku niemieckim dla młodzieży i dorosłych, które poprowadzi Karolina Ochniowska. Zapraszamy od 6 marca 2019 w środy w godz. 10.00-15.00 w Mediatece „Góra Mediów" (I piętro WiMBP). Obowiązują zapisy na określone godziny ¬– tel. 68 45 32 638.
Rozpoczynamy też zapisy na bezpłatne grupowe konwersacje w języku polskim dla obcokrajowców, którzy znają już język i chcieliby poćwiczyć swobodną komunikację. Poprowadzi je Karolina Ochniowska. Zapraszamy od 5 marca 2019 we wtorki w godz. 10.00-11.00 do Mediateki „Góra Mediów". Obowiązują zapisy ¬– tel. 68 45 32 638.
Biblioteka Obcojęzyczna mieści się na parterze Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Cypriana Norwida, naprzeciwko Wypożyczalni Głównej. Mogą z niej korzystać wszystkie osoby zapisane do Biblioteki Wojewódzkiej, posiadające kartę biblioteczną. Podstawą zapisu jest dokument tożsamości.
Wypożyczamy książki do nauki języków obcych, w tym w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim, włoskim i francuskim dostosowane do różnych poziomów – od podstawowego do zaawansowanego z audiobookami.
Największa część naszych zbiorów to proza angielska, amerykańska, niemiecka i francuska (klasyka i współczesne powieści oraz bestsellery).
Wypożyczamy także literaturę rosyjską i powieści w językach: włoskim, hiszpańskim i ukraińskim.
Organizujemy również wydarzenia poświęcone innym krajom i kulturom oraz zajęcia w języku angielskim i lekcje biblioteczne dla szkół w języku angielskim i niemieckim. Zapraszamy do współpracy.

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.