ulotka.cdr styczenGrudzień był wyjątkowym miesiącem także  w Wyzwaniach Czytelniczych, ponieważ wyróżnione osoby otrzymają, oprócz publikacji swoich wypowiedzi na stronie WiMBP i Facebooku Biblioteki Pana Kleksa, nagrody książkowe. Każdy uczestnik za dostarczoną wypowiedź otrzymuje 1 punkt, im więcej wypowiedzi tym więcej punktów. Wszystkim serdecznie gratulujemy, a w szczególności Pandzie i Mimondo, którzy zostali wyróżnieni w Grudniu. Ich wypowiedzi zamieszczamy poniżej. My bawimy się dalej, w styczniu czytamy książkę, której tytuł skład się z 2 wyrazów. Pamiętajcie, najważniejsze w wypowiedziach jest to, że są Wasze, za każdą nadesłaną otrzymacie 1 punkt, punkty zbieramy, na końcu nagrodzimy najwytrwalszych i nie tylko. Czytajcie, piszcie i wysyłajcie. Czekamy z niecierpliwością. 

MIMONDO
o książce: Jona Klassena, „O! Kapelusz!”

Opowieść o kapeluszu napisał ten sam autor, który napisał książkę „Gdzie jest moja czapeczka?”. Ta książka jest o przyjaźni dwóch żółwi. Wszystko jest między nimi jak należy. Do czasu, gdy znajdują kapelusz, który każdemu z nich się podoba. To prawdziwa próba dla ich przyjaźni. Żółwie są dwa, kapelusz jest jeden, co z tym zrobić? Musicie przeczytać. Może sami się czegoś przy okazji nauczycie.

PANDA
o książkach”
Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz „Pamiętnik Grzecznego Psa” oraz „Nowe Przygody Grzecznego Psa”

Czy zastanawialiście się kiedyś, jak patrzy na świat wasz pies? No tak, na pewno widzi wszystko trochę niżej. Ale czy lubi kąpiele? Wystawy? Wizyty u weterynarza? Chyba nie za bardzo... Wymarzony świat naszych ulubieńców to świat bez kotów, z fajnym rodzinnym stadkiem i mnóstwem jedzenia! Czytając opowieści pt.„Pamiętnik Grzecznego Psa” oraz „Nowe Przygody Grzecznego Psa” autorstwa Wojciecha Cesarza i Katarzyny Terechowicz, dowiecie się także, jak wygląda piłka nożna z punktu widzenia naszych pupili i dlaczego psy zagryzają poduszki na śmierć.

Z całego serca polecam!

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.