Informujemy, że w poniedziałek 20 maja 2019 r. Filia nr 10 Biblioteki im. Cypriana Norwida w Szpitalu Klinicznym w Zielonej Górze kończy swoją działalność.

Po 20 maja książki wypożyczone w Filii nr 10 można będzie oddawać w Filii nr 4 przy ul. Podgórnej 45, w mediatece „Szklana Pułapka” w zielonogórskiej Palmiarni,  jak również w Wypożyczalni w gmachu głównym WiMBP przy al. Wojska Polskiego 9.

Dziękujemy wszystkim wiernym Użytkownikom Filii nr 10 i zapraszamy do korzystania z innych agend Biblioteki im. Cypriana Norwida.

podziękowanie 2018

GosiaZ głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość, że 24 marca 2019 r. zmarła Małgorzata Lachowicz–Murawska, nasza koleżanka, bibliotekarka, wieloletnia Dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowej Soli, aktywny członek Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

Małgosia cieszyła się autorytetem i szacunkiem w środowisku bibliotekarskim. Była profesjonalistką, przyjaciółką, mądrym i dobrym człowiekiem. Pozostawiła po sobie dorobek, z którego wielu z nas będzie czerpać w pracy zawodowej i życiu osobistym. Jej słowa i cenne rady będą żyły w naszych sercach. Zapamiętamy Ją jako osobę, na której zawsze mogliśmy polegać.

Składamy Cześć Jej Pamięci.

Dyrekcja i pracownicy Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
im. Cypriana Norwida w Zielonej Górze
oraz
członkowie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich

Od 1 marca 2019 zmieniamy godziny otwarcia Biblioteki Obcojęzycznej. Wydłużamy je rano, aby ułatwić Państwu korzystanie ze zbiorów - codziennie zapraszamy od 10.00. Dłuższe dni otwarcia to teraz poniedziałek i środa - do 18.00, we wtorek, czwartek i piątek zapraszamy do 16.00. W sobotę, dział pracuje od 9.00 do 15.00, tak jak inne działy. Z Biblioteki Obcojęzycznej mogą z niej korzystać wszystkie osoby zapisane do Biblioteki Wojewódzkiej i jej oddziałów. Do zapisania się potrzebny jest dokument tożsamości. Zapraszamy!

Nowe godziny otwarcia Biblioteki Obcojęzycznej (parter, naprzeciwko Wypożyczalni Głównej)

pn, śr 10.00-18.00

wt, czw, pt 10.00-16.00
sob. 9.00-15.00

tel. 68 4532638, e-mail:b.obcojezyczna@wimbp.zgora.pl

Protokół z posiedzenia Jury XIX Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego im. Eugenisza Paukszty

Fundusze Europejskie dla rozwoju Lubuskiego.
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Lubuskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.