Eoin McLaughlin „Czy mogę się przytulić?”/ DKK dla dzieci

W październiku 2023r. spotkaliśmy się w Klubie DKK dla dzieci w Bibliotece Publicznej w Osiecznicy aby porozmawiać o książce Eoina McLaughlina „Czy mogę się przytulić?”.

Jak czuje się jeż, którego nikt nie chce przytulić, bo za bardzo kłuje? A jak czuje się żółw, którego nikt nie chce przytulić, bo ma zbyt twardą skorupę? Zachwycająca treścią i formą – z jednej strony poznajemy jeża, z drugiej – obserwujemy żółwia. A co się dzieje, kiedy oba światy się spotkają…? Wzruszająca opowieść o Jeżu i Żółwiu, którzy mimo przeszkód i ograniczeń na nowo uczą się, jak okazywać sobie miłość.

Książka w bardzo oszczędnych słowach pokazuje dzieciom, że każdy chce się przytulać, każdy potrzebuje empatii, miłości i wsparcia. Co więcej! Na każdego, gdzieś ktoś czeka, kto będzie chciał go przytulić. Bardzo polecamy.

Moderator Barbara Przeździęk

20231018_1249151