„Taka Alpaka”

Dnia 9 listopada 2023 r. w Oddziale dla Dzieci MBP Żary gościliśmy klasę II b z Katolickiej Szkoły Podstawowej, która wzięła udział w kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki. Podczas zajęć poznaliśmy uzdolnioną fryzjerkę i jej sympatycznych klientów z książeczki pt. „Taka Alpaka” autorstwa Ewy Podleś.

Na początku najmłodsi klubowicze śpiewająco odpowiedzieli na zagadki związane ze stylizacją fryzur oraz bezbłędnie odgadli nazwy fryzjerskich akcesoriów ukrytych w tajemniczej torbie, później rozmawialiśmy o specyfice zawodu fryzjera.

W części głównej odbyło się głośne czytanie utworu pt. „Taka Alpaka” połączone z odgrywaniem scenek mających miejsce w salonie fryzjerskim. Potem odbyła się dyskusja dotycząca książki. Młodzi klubowicze wypowiadali się na temat swoich wymarzonych zawodów. Drugoklasiści swoją przyszłość wiążą z takimi profesjami jak: lekarz, policjant, stylista fryzur, piekarz czy weterynarz.

Nasi milusińscy wzięli również udział w zabawie ruchowej – „Bal na Dębowej Polanie” oraz w warsztatach plastycznych pt. „Szałowe fryzury”. Na zakończenie dzieci prawidłowo odpowiedziały na pytania prawda/fałsz dotyczące fryzjerskiego ABC.

Dziękujemy za świetną zabawę. Do zobaczenia za miesiąc.

Edyta Lachowska